Laba diena, Lietuva. Kūčių patiekalai išsinešti: Rokiškio verslininkai sako nebespėjantys gaminti

ar verslas keičia tradicijas?

Politologės komentaras. Studijoje viešinti politologė Rima Urbonaitė teigia: „Klausantis valdančiųjų gali susidaryti įspūdis, jog jei ne opozicija, tai turbūt ir biudžetą dvigubai didesnį turėtume, ir visiems visko užtektų, gyventume palaimingoje taikoje ir draugystėje bei vargo nematytume. Opozicija ne šventa ir tikrai yra sprendimų, nelabai vertų atsidurti garbės lentoje, tačiau vargu, ar opozicija yra didžiausias valdančiųjų priešas.“

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarai. Kartu su signatarais prisiminkime tai kas vyko beveik prieš trisdešimt metų, kai Lietuva atkūrė nepriklausomybę. Egidijus Klumbys prisimena šoką, kai kovo 11-ąją, po Aukščiausiosios tarybos sprendimo atkurti nepriklausomybę, grįžo į Kauną ir prie Laisvės paminklo nebuvo nei vieno švenčiančio žmogaus. Klumbio teigimu, vienybę tuomet lėmė tai, kad visi norėjo laisvės ir niekas dar nesiginčijo kokia laisva Lietuva turėtų būti.

Lenkija: priešinamasi teismų reformoms. Pasipriešindamas Briuseliui, Lenkijos parlamentas penktadienį priėmė įstatymą, leisiantį nubausti prieštaringai vertinamą teismų sistemos reformą kritikuojančius teisėjus. Valdančiųjų konservatorių tvirtinimu, šis teisės aktas reikalingas norint išvengti chaoso teismų sistemoje, bet opozicija vadina jį grėsme įstatymo viršenybei. Plačiau apie maištą Lenkijoje – užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Alternatyvios Kalėdos Lukiškėse. Šįvakar vartus atvėrė Alternatyvus kalėdinis kiemas Vilniuje. Kitokių švenčių ieškotojams sostinė pasiūlė apsilankyti visiškai naujomis spalvomis nušvitusiame buvusio Lukiškių kalėjimo kieme. Čia iki pat sausio 5 dienos visų, atvirų eksperimentams ir metamorfozėms, laukia alternatyvi Kalėdų eglė – tekančio vandens skulptūra, interaktyvios sūpynės ir įvairios šviesos instaliacijos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sakartvelas gelbės Kalėdų simbolį. Kalėdų simbolis – eglutės, Sakartvele atsidūrė ties išnykimo riba. Tiesa, netgi 60 procentų Europoje nuperkamų kalėdinių eglučių yra užauginamos Sakartvele. Plačiau apie kalėdinio simbolio išsaugojimą – reporteris Mindaugas Aušra.

Kitąmet – apie pensijų kaupimą iš naujo. Seimas pusmečiu pavėlino datą, nuo kada privačiai antrojoje pakopoje sukauptas pensijas pradės mokėti „Sodra“. Parlamentas pernai birželį pritarė pensijų kaupimo reformai, kad nuo 2020 metų sausio centralizuotu anuitetų tiekėju taps „Sodra“, tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nurodo, kad iki šių metų pabaigos nebus suspėta tinkamai pasirengti vykdyti naujas funkcijas, įdarbinti reikalingus specialistus ir atlikti kitus veiksmus. Reportaže – „Sodros“ atstovas Saulius Jarmalis.

Rytų Ukraina. Gyvenimas pafrontėje. Vakar į Lietuvą iš Ukrainos sugrįžusi LRT RADIJO žurnalistė Ana Daukševič pasakoja, kokiomis nuotaikomis gyvena Rytų Ukrainos pafrontėje esantys kariai.

Kūčių patiekalai išsinešti. Rokiškyje – verslininkų projektas, keičiantis tradicijas. Štai rokiškietis Algimantas Šablinsksas pasakoja apie ruošiamą ir ant Kūčių stalo patiekti siūlomą maistą. Pašnekovas prisimena, jog praėjusiais metais idėja pakviesti miesto gyventojus Kūčių vakarienės į restoraną nepasiteisino, todėl šįmet pristatyta alternatyva. Tiesa, šįmet verslininkai džiaugiasi: „Greitu metu žadame nebepriimti užsakymų – darbo turime apstu.“

Pradžia ir pabaiga. Jau rytoj vyks šokių projekto „Šok su žvaigžde“ finalas. Po šio projekto žiūrovus džiugins „Eurovizijos“ atrankos.

Socialinių tinklų naujienos. Jas pristato Audra Avižiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau