Panorama. Tiesos akimirka: JAV prezidento Donaldo Trumpo laukia vadinamasis teismas Senate

Atstovų Rūmų nariai pritarė abiem apkaltos straipsniams

Piniginiai pokyčiai. Lietuvoje gali nelikti vieno ir dviejų euro centų monetų. Lietuvos bankas per pirmus naujų metų mėnesius žada išklausyti gyventojų nuomonę, o vėliau apsispręsti. Jei šių centų neliktų, įsigaliotų aritmetinė kainų apvalinimo taisyklė iki 5 centų.

Prezidento veto. Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo įstatymą dėl rinkimų kartelės mažinimo. Pasak šalies vadovo, nuo penkių iki trijų procentų sumažintas patekimo į Seimą slenkstis parlamente padidins susiskaldymą, trukdys ir Vyriausybės darbui. Tačiau valdančiųjų lyderiai jau ruošiasi prezidento veto atmesti, priekaištų šalies vadovui turi ir dalis opozicijos.

Donaldo Trumpo apkalta. Donaldas Trumpas tapo trečiuoju Jungtinių Valstijų prezidentu, kuriam surengta apkalta. Atstovų Rūmų nariai pritarė abiem apkaltos straipsniams – dėl piktnaudžiavimo galia ir dėl trukdymo Kongreso tyrimui. Dabar prezidento laukia vadinamasis teismas Senate, bet ten daugumą turi respublikonai. Kada įvyks kitas apkaltos proceso etapas – kol kas neaišku, partijos derasi dėl jo sąlygų.

Politinės aistros dėl žvyrkelių. Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis įspėja „valstiečių“ lyderį Ramūną Karbauskį, kad dėl jo teiginių apie buvusį vadovavimą ministerijai gali kreiptis į teimą. Į jų ginčą dėl žvyrkelių asfaltavimo „valstiečiai“ įtraukė ir Automobilių kelių direkcijos vadovą Vitalijų Andrejevą, kuris frakcijoje išgirdo raginimų trauktis.

Lietuvos priemonės prieš Astravo AE. Seimas pritarė prezidento įstatymo pataisoms, kuriomis būtų užkertamas kelias mūsų šalyje registruotoms įmonėms į Lietuvą importuoti nesaugių branduolinių elektrinių energiją. Tokių įmonių veikla būtų stabdoma. Tačiau galimybių patekti į Lietuvą baltarusiškai elektros energijai toliau išlieka. Pasak parlamentarų, to neįmanoma užkardyti be susitarimo su kaimyninėmis regiono šalimis.

Boriso Johnsono prioritetas – greitas„Brexitas“. Šiandien darbą oficialiai pradėjo naujos sudėties Jungtinės Karalystės parlamentas. Sesiją atidarė karalienė Elžbieta II, kuri ceremoninėje kalboje išdėstė Boriso Johnsono vyriausybės prioritetus. Pagrindinis – greitai įgyvendinti „Brexit“.

Šaudynės Maskvoje. Šiandien vakare Maskvoje prie Federalinio saugumo biuro pastato ginkluotas šaulys ėmė šaudyti kalašnikovo automatu. Per incidentą žuvo mažiausiai vienas žmogus, dar keli sunkiai sužeisti.

Kratos Alytaus priešgaisrinėje tarnyboje. Dėl spalio viduryje padangų perdirbimo įmonėje kilusio gaisro Specialiųjų tyrimų tarnyba atliko kratas Alytaus priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Pareigūnai iš įstaigos išsinešė kompiuterių, dalį dokumentų. Neatmetama, kad juos domina, kodėl milžiniškus kiekius padangų kaupusi įmonė „Ekologistika“ nebuvo įtraukta į pavojingų objektų sąrašą, joje nevykdyta priešgaisrinė priežiūra.

Kauno darželių kainos. Po to, kai Kauno valdžia ne mieste registruotų tėvų vaikams beveik šešiolika kartų nuo sausio nusprendė pabranginti miesto darželius, atsakomųjų veiksmų ėmėsi Kauno rajonas. Politikai šiandien nutarė mokėti kompensacijas, o kitąmet Kauno rajone žada sukurti ir apie tūkstantį naujų vietų darželinukams.

Prieš šventes – vagystės prekybos centruose. Prekybininkai teigia, kad prieš šventes prekybos centruose daugėja ne tik vagysčių, bet auga ir pavagiamų produktų sumos. Vagiama atvirai, nesislepiant ir netgi grupuotėmis. O vogti stengiamasi iki sumos, už kurią negresia baudžiamoji atsakomybė.

Ketvirtį amžiaus – pasaulio paveldo sąraše. Pirmoji pasauliniu mastu pripažinta Lietuvos kultūros vertybė buvo Vilniaus istorinis centras. Šiandien minime sostinės senamiesčio įrašymo į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 25-tąsias metines. Daugybė protestų dėl naujų statybų ir UNESCO centro rekomendacijos rodo, kad ir po ketvirčio amžiaus neturime pakankamos apsaugos Vilniaus istoriniam centrui.

Australijoje – rekordinis karštis ir gaisrai. Australijoje taip karšta dar nėra buvę – antrą parą iš eilės viršytas visų laikų rekordas. Trečiadienį vidutinė maksimali temperatūra šalyje siekė 41 ir 9 dešimtąsias laipsnio. Dėl alinančios kaitros ir siaučiančių gaisrų dalyje Australijos uždrausta naudoti bet kokią ugnį, o Sidnėjaus centre pastatyta sudegusi kalėdinė eglė – kaip klimato kaitos pasekmių simbolis.