Laba diena, Lietuva. Metinė Putino spaudos konferencija: daugiasykė žurnalistų patikra, karnavalas ir Ukrainos skauduliai

Kitąmet – mažiau lėšų kelių priežiūrai. Ką reiškia Vyriausybės sprendimas įšaldyti kelių priežiūros lėšas ir kodėl valdantieji teigia, kad lėšos nepanaudojamos? Štai kelininkai sako priešingai – esą lėšos naudojamos. Studijoje viešintis Automobilių kelių direkcijos direktorius Vitalijus Andrejevas pasakoja, jog valdantieji, pareikalavę pasiaiškinimo dėl nepanaudotų lėšų, rėmėsi netiksliais duomenimis. Anot pašnekovo, realios sumos, išleistos per 2019-uosius, paaiškės pačioje metų pabaigoje.

Politologės įžvalgos. Studijoje viešinti Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorė Margarita Šešelgytė aptaria ir įvertina Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui pradėtą apkaltą. Pašnekovė paaiškina, jog tolimesnis D. Trumpo apkaltos procesas persikels į Senatą, kur turėtų būti priimtas galutinis sprendimas.

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarai. Signataras Česlovas Juršėnas pripažįsta, kad Aukščiausiosios Tarybos atkuriamojo Seimo darbo pradžioje chaoso buvo, tačiau iš to chaoso gimė nepriklausoma valstybė. Juršėnas sako, kad Sąjūdžio žmonės dar iki 90-ųjų kovo vienuoliktosios dėliojo valstybės pamatus. LRT siūlo prisiminti tai, kas vyko prieš trisdešimt metų, kartu su signatarais.

V. Putinas – metinėje spaudos konferencijoje. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį dalyvavo jau 15-oje kasmetinėje spaudos konferencijoje. Joje jis pasisakė ir apie galimybę toliau vadovauti šaliai po to, kai 2024 m. baigsis jo 2-oji iš eilės ir 4 apskritai kadencija prezidento poste. Plačiau apie spaudos konferenciją – užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė.

Prakartėlė iš smėlio. Nors kiekvienais metais išskirtinėmis prakartėlėmis stebina Italija, tačiau šįkart tikintiesiems staigmeną paruošė ir Rokiškio bažnyčios klebonas. Per Kalėdas čia bus atidengta prakartėlė, kuri pastatyta iš dvidešimties tonų smėlio.

Svarstoma atsisakyti smulkių centų. Lietuvos bankas ėmė svarstyti iš apyvartos išimti 1 ir 2 centų nominalo monetas. Prekybininkai mano, kad tai gali būti labai jautrus sprendimas tiems, kurie mėgsta atsiskaityti grynaisiais. Apie smulkiuosius centus ir jų pašalinimą iš rinkos – Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento direktorius Deivis Stankevičius.

Atstovų rūmai pritarė Donaldo Trumpo apkaltai. JAV Atstovų Rūmai trečiadienio vakarą vietos laiku nubalsavo už apkaltą prezidentui Donaldui Trumpui pagal abu jam pareikštus oficialius kaltinimus, kliaudamiesi konstitucija, numatančias priemones prieš aukščiausio rango pareigūnų nusižengimus. Vašingtone viešintis reporteris Aurimas Piečiukaitis pastebi, jog apie prezidento apkaltą šneka ne tik aukščiausio rango politikai, bet ir visuomenė – štai kalbos netyla nė viešajame transporte.

Besniegę žiemą – baltas kailis. Kodėl nesant sniego, kai kurie gyvūnai „persirengia“ baltu kailiu? Laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje viešintis Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis paaiškina šį žiemišką gamtos reiškinį.

Orų prognozė. Iki Kalėdų liko vos šešios dienos, tačiau kokie orai mūsų lauks Kalėdų rytą? Apie laukiančius orus pasakoja LHMT Vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė, kuri nuramina, kad Kūčios ir Kalėdos ateis, tačiau ne visai tokios, kokių tikėtumėmės tradiciškai – baltų pusnų neišvysime.

25 metų Vilnius – pasaulio paveldo sąraše. Vilniaus istorinis centras prieš 25-eris metus įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros direktorius Gediminas Rutkauskas patikina, kad dabartinio Vilniaus turto – senamiesčio, įvaizdis yra daug guvesnis, o apie sostinės senamiesčio pokyčius per ketvirtį amžiaus gali paliudyti ne tik specialistai, bet ir miesto gyventojai.

Miškininkai dalijo eglės šakas. Šiandien visoje Lietuvoje miškininkai nemokamai dalijo eglių šakas ir kankorėžius, taip ragindami saugoti miškus. Iš viso miestų aikštėse išdalyta keli šimtai tūkstančių eglišakių.

Socialinių tinklų naujienos. Jas pristato Karolina Panto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau