Labas rytas, Lietuva II d. Bendradarbiavimas su robotais žmonėms vis dar kelia didelę baimę

II d.

Robotų ir žmonių bendradarbiavimas. Dažnai nesusimąstome apie tai, kad bendradarbiavimas su robotais jau yra tapęs mūsų kasdienybe – robotukai patys siurbia grindis, daro kavą, tačiau neretai galima išgirsti būgštavimų, kad robotai visiškai pakeis žmones darbe ir turėsime ekonomiką be žmonių. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto profesorė Ilona Bučiūnienė ramina, kad rimtos ekonominės organizacijos teigia, kad mažiausiai dešimt ateinančių metų robotai nepakeis žmonių.

Įdomybės iš pasaulio. Niujorke surengtas šviesų festivalis, kuriame – daugiau nei 120 instaliacijų, kurtų šešiasdešimties menininkų. Festivalyje panaudota daugiau nei 10 mln. šviesų.

Šią dieną prieš 104-erius gimė prancūzų dainininkė Edita Piaf. 1915 m. gruodžio 19 d. Paryžiuje gimė mergaitė, kurios balsas po kelių dešimtmečių kerėjo tūkstančius. Edita Džovana Gasion, vėliau pasivadinusi Edita Piaf, iki šiol išlieka scenos legenda dėl įtaigumo ir emocingo dainavimo. Pati dainininkė apie savo gyvenimą yra sakiusi: „Mano gyvenimas buvo pasibaisėtinas – tas tiesa. Tačiau gyvenimas buvo ir nuostabus. Todėl, kad aš labiau už viską mylėjau jį, gyvenimą“. Pastebėta dainuojanti gatvėje, vėliau ji buvo įvertinta kabaretuose ir išgarsėjo visame pasaulyje.

Pasipuoškite šventinį stalą savo pačių kurta floristine puošmena. Jei jūsų namai dar nepapuošti šventėms, skiltis „Kalėdos“ atkeliauja su dar viena idėja. Kaip patiems pasigaminti floristinę puošmeną, kuri tinka ir stalui dekoruoti, ir dovanoti lankantis svečiuose, parodys floristas ir augalų kolekcininkas Andrius Plindinas.

Rubrikoje „Rytas su muzika“. Studijoje – Vaidas Baumila ir Sofija Vasilevskytė, pradėję kartu dainuoti po LRT TELEVIZIJOS projekto „Dvi kartos“, kuriame jie pasižadėjo laimėję įrašyti dainą kartu. Laukia ne tik daina, bet ir pirmasis gyvas koncertas, į kurį atlikėjai kviečia antrąją Kalėdų dieną.

Karta iš kartos Vilniaus krašte kepami kalėdiniai meduoliai. Siūlome jums kalėdinio saldėsio receptą – tai Vilniaus krašte karta iš kartos kepami meduoliai.

Ved. Ugnė Siparė.