Panorama. Nors valdantieji pakėlė vaiko pinigus 10 eurų, tėvai gali prarasti 15 eurų, kurie skiriami vaiko popamokinei veiklai

Strateginį Lietuvai dujotiekį į Lenkiją statysianti „Alvora“ turi ryšių su Rusijos valdžios atstovais. LRT tyrimų skyriaus duomenimis, „Alvoros“ įmonė Kaliningrade statė prekybos centrus vienam Rusijos Dūmos nariui, priklausančiam Vladimiro Putino „Vieningosios Rusijos“ partijai, taip pat dabartiniam Kaliningrado vicepremjerui. Tačiau tai nesutrukdė specialiajai vyriausybės grėsmių komisijai priimti „Alvorai“ palankaus sprendimo. Šiandien Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas rekomendavo komisijai iš naujo įvertinti, ar „Alvora“ atitinka nacionalinio saugumo interesus.

Mirė filosofas, profesorius Arvydas Šliogeris. Tai LRT.lt patvirtino A. Šliogerio artimieji. Jam buvo 75 metai. Lietuvos mokslų akademijos prezidento vyriausioji referentė Vita Žilinskaitė naujienų portalui LRT.lt sakė, kad akademijai apie netektį buvo pranešta trečiadienį. Žinią apie vieno produktyviausių Lietuvos filosofų netektį Lietuvos mokslų akademijos Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus mokslinei sekretorei Aurikai Bagdonavičienei perdavė Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto profesorius Zenonas Norkus.

Generolo vėtros istorijoje – nauji faktai. Jonas Noreika-Generolas Vėtra nacių okupacijos metais būdamas Šiaulių apskrities viršininku vadovavo Žemaitijos antinaciniam pasipriešinimui ir organizavo žydų gelbėjimo tinklą Šiauliuose, teigia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras. Dėl Generolo Vėtros atminimo įamžinimo šiemet virė aštrios diskusijos. Ypač daug aistrų kilo dėl Vilniuje ant Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pakabintos lentos.

Viena ranka duoda, kita atima. Nors valdantieji vaiko pinigus pakėlė 10 eurų, tėvai gali prarasti 15 eurų, kurie skiriami vaiko popamokinei veiklai. Nuo kitų metų pinigai būreliams bus skirstomi pagal prioritetus. Juos pirmiausia gaus socialiai remtini vaikai bei tie, kurie rinksis mokslo pakraipos būrelius. Tėvai piktinasi įvedama tvarka.

Krašto apsaugos ministerija siūlo siaurinti informaciją, kurią žiniasklaida ir visuomenė galėtų gauti iš valstybės ir vietos institucijų. Šios galėtų nebesidalyti jokia informacija dėl kurios dar nepriimtas galutinis sprendimas. Pasak kritikų, siūlymas gali kirstis su Konstitucijoje įtvirtintomis laisvėmis. Pataisas siūlanti Krašto apsaugos ministerija teigia nesiekianti riboti teisės žinoti: pataisos reikalingos norint sklandžiau keistis informacija su sąjungininkais.

Jungtinių Valstijų Atstovų Rūmuose vyksta debatai, po kurių turėtų būti balsuojama dėl apkaltos prezidentui Donaldui Trumpui. Jei dauguma balsuos už, Trumpas taps trečiuoju prezidentu Jungtinių Valstijų istorijoje, kuriam bus įvykdyta apkalta. Balsavimui atskirai bus pateikti du kaltinimai: dėl spaudimo Ukrainai ir dėl bandymo trukdyti Kongreso tyrimui.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel kalbėdama Bundestage sukritikavo Jungtinių Valstijų Kongreso vakar patvirtintas sankcijas, numatytas kompanijoms, susijusioms su dujotiekio „Nord Stream 2“ statybomis. Tačiau kanclerė atmeta raginimus imtis atsakomųjų priemonių. Merkel kviečia Vašingtoną nesutarimus spręsti derybų būdu. Rusija sako ketinanti bet kokiu atveju užbaigti dujotiekio į Vokietiją statybas.

Prie Lenkijos Seimo keli tūkstančiai žmonių susirinko protestuoti prieš vyriausybės siūlomą teismų reformą, kurią šalies įstatymų leidėjai imsis svarstyti jau rytoj. Protestuotojai rinkosi ir kituose šalies miestuose, daugiausiai prie teismų. Protestuotojai reikalauja atšaukti pasiūlymus, kurie, baiminamasi, yra būdas valdantiesiems uždėti apynasrį nepriklausomiems teismams. Kritikai taip pat sako, kad reforma pamins valdžių atskyrimo principą.

Vilniaus valdžia uždegė žalią šviesą daugiafunkcio komplekso su UEFA standartus atitinkančiu futbolo stadionu statyboms- pritarė, kad su koncesininku būtų pasirašyta beveik 156 mln. eurų statybų ir valdymo sutartis. Projektą dėl per didelės kainos kritikuojantys sostinės politikai sako, kad Vilniui reikia futbolo stadiono, o ne komplekso su darželiais ir bibliotekomis. Vilniaus meras Remigijus Šimašius su tuo nesutinka.

Vilniaus universiteto Santaros klinikose trečiadienį buvo atidarytas naujas Infekcinių ligų korpusas. Iki šiol infekcinėmis ligomis susirgę vilniečiai gydyti senose, šiuolaikinių reikalavimų neatitinkančiose patalpose Žvėryne, o naujo korpuso atidarymą politikai pavadino istoriniu žingsniu.

Nacionalinis Mikalojaus Konstantinio Čiurlionio dailės muziejus be vadovo – devynis mėnesius jam vadovavusi Ina Pukelytė pasitraukė iš pareigų. Sako, toks sprendimas susijęs su lėšomis muziejaus tvarkybos darbams, tačiau plačiau savo sprendimo nekomentuoja. Tuo metu kultūros ministerija, gavusi darbuotojų skundų dėl muziejaus vadovės darbo, pradėjo tyrimą, tačiau vietoj pasiaiškinimo sulaukė atsistatydinimo.

Teismui perduota nagrinėti bankrutavusio „Snoro“ banko baudžiamoji byla. Kaltinimai dėl dideles vertės turto pasisavinimo, nusikalstamo bankroto, dokumentų klastojimo kaltinimai pareikšti Rusijoje besislapstantiems Vladimirui Antonovui ir Raimondui Baranauskui. Rusija atsisako suteikti teisinę pagalbą, buvę banko vadovai ir akcininkai bus teisiami už akių.

Šią savaitę valstybinė ligonių kasa pirmą kartą paskelbė pirminės sveikatos priežiūros įstaigų reitingą. Sureitinguota per keturis šimtus valstybinių ir privačių poliklinikų, šeimos centrų. Pirmoje vietoje atsidūręs šeimos gydytojos kabinetas teturi du darbuotojus, kai miestų poliklinikose vien šeimos gydytojų dirba šimtas ir daugiau. Kai kurių didžiųjų poliklinikų atstovai teigia, kad negalima lyginti tokių skirtingų įstaigų ir būtinas diferencijavimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau