Stilius. Kardiologo Šerpyčio laimingo gyvenimo receptas, Chanuka kaunietės akimis ir šefo Čepracko kalėdinis stalas

Garsus kardiologas Pranas Šerpytis apie laimingo gyvenimo receptą. Kalėdų išvakarėse apie santarvę ir gyvenimo kliuvinius samprotauja profesorius Pranas Šerpytis. Žymiausias šalies kardiologas, santuokoje išgyvenęs 40 metų ir išauginęs tris vaikus, žino laimingo gyvenimo receptą, tačiau prisipažįsta pats žmonos atsiprašantis per retai. Pakantumas tėra tik viena visuomenės bėda. Kokios yra kitos, dėl kurių, anot gydytojo, jauni žmonės patenka į reanimaciją, išgyvenimui prijungti prie gyvybę gelbėjančių aparatų?

Žydų šviesos šventė Bellos Shirin akimis. Prieš pat katalikų Kalėdas prasideda ir žydų šviesos šventė Chanuka. Ją švęs 40 metų Izraelyje gyvenusi ir į Kauną grįžusi menininkė Bella Shirin. Lietuvoje geriau nei Pažadėtoje žemėje, tikina moteris, pastebinti, jog čia esą viskas pigiau nei Izraelyje. Tad Bella kviečia visus draugus vykti į Lietuvą tuščiais lagaminais. Kilusi iš didelius sunkumus išgyvenusios šeimos, patyrusi skausmų ir nelaimių, Bella jaučia turinti misiją – suartinti lietuvius ir žydus.

Ar reikia moderinzuoti Kalėdų stalą? Virtuvės šefas Liutauras Čeprackas, kasmet nustebinantis savo karjeros šuoliais, sako, šiemet dar nepasiekė visko, ko norėjo. Tačiau tiki, kad jau greitai bus pirmasis virtuvės kūrėjas, įtrauktas į prestižinį „Michelin“ gidą. Kokias Kalėdas Liutauras prisimena iš savo vaikystės, kai į žirnelius buvo žiūrima pagarbiau nei į pačią šventę? Ir ko niekada nebūna ant garsiojo šefo Kalėdų stalo, sugebančio sukurti įspūdingą šventę namiškiams per porą valandų?

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau