Laba diena, Lietuva. Nors burnos vėžys matomas vizualiai, pacientai jį ignoruoja: kada kreiptis į gydytoją dėl atsiradusių pakitimų?

LRT tyrimas: dujotiekis su Lenkija. „Laba diena, Lietuva“ studijoje LRT tyrimų skyriaus žurnalistė Rūta Juknevičiūtė. Strateginį Lietuvai dujotiekį į Lenkiją statysianti „Alvora“ turėjo ryšių su Rusijos valdžios atstovais. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, „Alvoros“ įmonė Kaliningrade statė prekybos centrus Rusijos Dūmos nariui Olegui Bolyčevui, priklausančiam Vladimiro Putino „Vieningosios Rusijos“ partijai, taip pat dabartiniam Kaliningrado vicepremjerui Aleksandrui Rolbinovui. Plačiau – pokalbyje.

LRT tęsia pasakojimų ciklą apie Kovo 11-osios akto signatarus. Signataras Jurgis Jurgelis prisimena, kad prieš trisdešimtmetį kova dėl nepriklausomybės buvo visą tautą apėmęs reiškinys, vyravo tikėjimas laisve, o valstybę kuriame iki šiol.

Vokietijos politikos scenarijai. Kas laukia Vokietijos valdančios koalicijos, kai „jaunesniųjų“ partnerių – socialdemokratų – viršūnė dar pakrypo į kairę. Apie Vokietijos politikos scenarijus, taip pat kaip transatlatinių santykių krizė veikia Vokietijos visuomenę ir politiką kolegė Jolanta Paškevičiūtė kalbėjosi su Vilniuje viešėjusiais autoritetingais Vokietijos analitikais.

Vilniuje – naujas infekcinių ligų korpusas. Vilniaus universiteto Santaros klinikose trečiadienį buvo atidarytas naujas Infekcinių ligų korpusas. Iki šiol infekcinėmis ligomis susirgę vilniečiai gydyti senose, šiuolaikinių reikalavimų neatitinkančiose patalpose Žvėryne, o naujo korpuso atidarymą politikai pavadino istoriniu žingsniu.

Pacientai ignoruoja burnos vėžio simptomus. Studijoje – veido ir žandikaulių chirurgė Otilija Kutanovaitė, kuri dalinasi aptirtimi ir žiniomis apie burnos vėžį. Anot chirurgės, dažniausiai, kai pacientai kreipiasi dėl burnos vėžio, liga būna pažengusi, o tai gerokai apsunkina chirurginę pagalbą.

Mirė filosfas A. Šliogeris. Mirė filosofas, profesorius Arvydas Šliogeris. Tai LRT.lt patvirtino A. Šliogerio artimieji. Jam buvo 75 metai. Lietuvos mokslų akademijos prezidento vyriausioji referentė Vita Žilinskaitė naujienų portalui LRT.lt sakė, kad akademijai apie netektį buvo pranešta trečiadienį. „Laba diena, Lietuva“ studijoje – VU profesorius, filosofas dr. Vytautas Ališauskas dalinasi savo įžvalgomis apie A. Šliogerio indėlį į Lietuvos filosofijos mokyklą.

Generolo vėtros istorijoje – nauji faktai. Jonas Noreika-Generolas Vėtra nacių okupacijos metais būdamas Šiaulių apskrities viršininku vadovavo Žemaitijos antinaciniam pasipriešinimui ir organizavo žydų gelbėjimo tinklą Šiauliuose, teigia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras. Žyginto Abromaičio pokalbis su Genocido ir rezistencijos tyrimo centro tyrėju Daliumi Stanciku.

Vilnius statys daugiafunkcį kompleksą. Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį patvirtino Daugiafunkcio sporto komplekso koncesijos sutartį. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis posėdžio pradžioje teigė, kad savivaldybė kasmet turės sumokėti 4,6 mln. eurų, kai paslaugos bus pradėtos teikti.

Vienuolės kepa kalėdaičius. Dažniausiai prie Kūčių stalo laužomi Lenkijoje pramoniniu būdu pagaminti kalėdaičiai. Tačiau mažai kas žino, kad juos kepa ir Lietuvoje. Panevėžio vienuolės Kūčių simbolį kepa specialia kepimo mašina ir į Lietuvos parapijas jau išvežė net keliasdešimt tūkstančių pačių pagamintų kalėdaičių.

Socialiniu tinklų naujienos su žurnaliste Simona Vasiliauskaite.

Ved. Jovita Vitkauskė.