Panorama. Prieššventiniai apdovanojimai: šiandien laurų vainiku pasidabino menininkai ir kino kūrėjai

Priimtas kitų metų valstybės biudžetas. Svarbiausias šiais metais balsavimas Seime įvyko – valstybė turi kitų metų biudžetą. Už jį balsavo 85 parlamentarai. Deja, Seimas neišgirdo nei protestais didesnių algų prašiusių dėstytojų, nei šiandien deglus prie Seimo uždegusių pareigūnų raginimų jiems skirti didesnį finansavimą. Ugniagesių atlyginimams didinti Seime pritrūko vos vieno balso, tad profsąjunga žada nenurimti ir perspėja, kad prie Seimo netrukus gali liepsnoti ne deglai, o padangos.

Būsto kainų indeksas. Lietuvos bankas ketina skaičiuoti ir skelbti butų, kurie parduodami ne pirmą kartą, kainų indeksą. Taip bankas tikisi pamatyti, kas realiai vyksta nekilnojamojo turto rinkoje, o rinkos atstovų teigimu, nauda iš naujo indekso galima ir pirkėjams.

Dujotiekis Lietuva-Lenkija. Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas aiškinsis, kodėl leista statyti Lietuvai gyvybiškai svarbų dujotiekį į Lenkiją abejotinų ryšių su Rusija ir Baltarusija turinčiai įmonei „Alvora“. Leidimą sudaryti sandorį su šia bendrove suteikė speciali Vyriausybės strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija, nors Saugumo departamento pateiktoje pažymoje aiškiai įvardyta, kad bendrovė „Alvora“ ir jos akcininkai gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui.

JAV sankcijos Rusijai. Jungtinių Valstijų Senatas ką tik priėmė gynybos įstatymą, kuriame numatomos sankcijos Rusijos dujotiekiui „Nord Stream 2“. Nuobaudos, kurias patvirtinti turi prezidentas, būtų taikomos ir kompanijoms, dalyvaujančioms dujotiekio tiesime. Rusija teigia, kad sankcijos neužkirs kelio projektui, o Berlynas tokį Vašingtoną sprendimą kritikuoja.

JAV lėšos Baltijos šalių gynybai. Kitų metų Jungtinių Valstijų gynybos biudžete Baltijos šalių priešlėktuvinei gynybai skirta 50 milijonų dolerių.

Nausėdos vizitas Latvijoje. Rygoje prezidentas Gitanas Nausėda dar kartą paprašė Latvijos ir Estijos nepirkti elektros iš Baltarusijoje baigiamos statyti Astravo atominės elektrinės. Lietuva jau ketverius metus siekia įtikinti ES šalis prisidėti prie baltarusiškos elektros embargo, tačiau Latvija ir Estija to nesiėmė.

Uždraudžiama menkių žvejyba. Baltijos jūros rytinėje dalyje nuo naujųjų penkeriems metams uždraudžiama menkių žvejyba. Esą šių žuvų ištekliai – kritiškai maži.

Ginčai dėl Punios šilo. Kova dėl vieno vertingiausių Lietuvos miškų – Punios šilo, persikėlė į teismą. Baltijos aplinkos forumas Vilniaus apygardos administracinio teismo prašo panaikinti sprendimą, kuriuo šią liepą buvo sustabdyta Punios šilo rezervato plėtra.

Išdalytos kultūros ir kino premijos. Įteiktos Kultūros ministerijos premijos labiausiai nusipelniusiems kultūros ir meno darbuotojams bei kūrėjams. Dar keli kūrėjai apdovanoti Kinematografininkų sąjungoje, čia įteikti kasmečiai sąjungos apdovanojimai už geriausius metų darbus.

„LTeam apdovanojimai 2019“. Vilniuje skelbiami geriausi 2019 metų Lietuvos sportininkai. Iškilmingos „LTeam apdovanojimai 2019“ ceremonijos metu bus apdovanoti žmonės, kurie šiemet iškovojo skambiausias pergales ir labiausiai garsino Lietuvos vardą visame pasaulyje

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau