Laba diena, Lietuva. Kodėl pinigai, skirti savivaldybių viešinimui, nukeliauja ir į šaldyto maisto, ir į statybų bendroves?

Savivaldybių lėšos viešinimui. Kaip savivaldybės tvarkosi su savo biudžetais? „Transparency International“ atliko tyrimą, kuriuo buvo aiškintasi, kaip per pastaruosius keturis metus savivaldybės leido viešinimui skirtas lėšas. „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas teigia, jog kas penktas viešinimui skirtas euras iš savivaldybių ir valstybės biudžeto keliavo į įmones, kurios yra susijusios su politikais. Likusios sumos nukreiptos į pačias keisčiausias bendroves, pavyzdžiui, šaldyto maisto ar statybų. Aiškinamasi, kaip pastarosios susijusios su savivaldybių veiklos viešinimu.

LRT tęsia pasakojimų ciklą apie Kovo 11-osios akto signatarus. Zenonas Juknevičius sako iškart po balsavimo supratęs, kad tai tik pradžia ir laukia sunkus darbas kuriant valstybę. Tiesa, jis prisimena, kad jau paskelbus nepriklausomybę, buvo deputatų, kurie sakė „ką mes padarėm, pinigų juk neturim“.