Labas rytas, Lietuva I d. Gruodis – išbandymas sveikatai: nors pasninkas sveika, dažną slegia nuotaikų kaitos

gydytojo teigimu, pasninkauti nepakenktų ir visus metus

Gruodžio 17 d., antradienis. Liko 8 dienos iki Kalėdų! Be kita ko, šiandien – klevų sirupo diena. Šiandienos laidą pradedame nuo trumpų anonsų, po jų – laidos vedėjai Jovitai Vitkauskei kompaniją palaikantys Ignas Andriukevičius bei Modestas Naudžius trumpai pristatys žinių naujienas bei aktualijas iš spaudos bei portalų.

Po spaudos apžvalgos – į Niujorką, kuriame viena žinomiausių Japonijos menininkių Yayoi Kusama pristatė savo naują kūrinį „Begalybės kambarį“. Kelias valandas prie galerijos durų eilėse stovėję žmonės tvirtina – pamatyti jos darbus tikrai verta. Nukeliaukime kartu su „Labas rytas, Lietuva“ komanda ir patikrinkime, ar jos gerbėjai nemelavo.

Išties įspūdingas menininkės kūrinys, bet nepamirškime, kad artėja Kalėdos, kurioms reikia ruoštis. Skiltyje „Kalėdos“ – pasakojama, kaip su tvariomis ir aplinką tausojančiomis idėjomis galima pagaminti stilingas ir ekologiškas kalėdines puošmenas. Šį kartą menininkė, tvaraus stiliaus studijos atstovė Inga Betuža-Bertuža gamins tvarius kalėdinius žaisliukus iš nereikalingų užuolaidų ir taip parodys, kaip galima panaudoti nebereikalingą tekstilę.

Gruodis – ne tik jaukių pasisėdėjimų su šeima, draugais, metas, tačiau jame gausu ir pavojų. Studijoje – šeimos gydytojas Valerijus Morozovas, kuris pasakoja, jog gruodžio mėnuo ypatingas tuo, kad visa gamta miega. Ne tik gamta, bet ir žmonės. Už lango mažiau saulės, daugiau tamsos, dargana, kiekvienas juntame energijos nepriteklių, esame kiek tingoki, irzlūs – visa tai daktaras aiškina žiemos nuotaikų kaita.

Nepabėkime niekur nuo sveikatos temų. Studijoje dar vienas pokalbis, šįkart – su Santaros klinikų kraujo centro vedėja Lina Kryžauskaite, kuri sako, jog per šventes egzistuoja tam tikras kraujo donorų trūkumas. Anot L. Kryžauskaitės, klinikos per dieną turi turėti mažiausiai per 100 donorų – jais galima būtų patenkinti dienos poreikį.

LRT tęsia pasakojimų ciklą apie Kovo 11-osios akto signatarus. Zenonas Juknevičius sako, iškart po balsavimo supratęs, kad tai tik pradžia, ir laukia sunkus darbas kuriant valstybę. Tiesa, jis prisimena, kad jau paskelbus nepriklausomybę, buvo deputatų, kurie sakė „ką mes padarėm, pinigų juk neturim“.

Dar viena spaudos apžvalga, kurioje publikacija iš LRT.LT portalo: „Norvegijoje dirbantis Lietuvos mokslininkas įspėja mokytojus – laimės didesnis atlyginimas neatneš“

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau