Kultūros savaitė. Apie cenzūruotas interpretacijas su Jolita Vaitkute

Dainos Opolskaitės „Dienų piramidės“ dalyvauja „Metų knygos rinkimuose“.

Romoje augęs Simonas Jurkevičius šiandien italų turistus priima Kaune, kuria muziką, rašo, o pirmieji jo tekstai išspausdinti dar žurnale „Genys“.

Istorijos mokytoja Marija Serbintaitė pamokų metu vaikams bando paaiškinti, kad herojais buvo ne vien vyrai. Kaip sekasi tai padaryti, kai privalomų 12-okams žinoti asmenybių sąraše yra tik viena moteris?

Kodėl visuomenė nemato žmonių su Dauno sindromu ar net bijo su jais bendrauti? Aktorius ir režisierius Darius Gumauskas pristato spektaklį „Mongolija“ apie Dauno sindromą turinčių žmonių gyvenimą.

Filosofo Viktoro Bachmetjevo komentaras.

Pasaulio kultūros naujienų apžvalgoje: prie sienos priklijuoto banano istorija, pabėgėlių situaciją primenanti prakartėlė Kalifornijoje, kovos prieš cenzūrą Kirgizijoje.

Iš maisto ir kitų objektų instaliacijas ir piešinius kurianti menininkė Jolita Vaitkutė pristato pirmąją parodą #foodporn. 25 aktuose iš vaisių, daržovių ir arbatos nuogumo nėra – yra tik maisto produktai. J. Vaitkutė sako, kad nuogumas yra mūsų pačių interpretacija. Pokalbis apie interpretacijos ir cenzūros susidūrimą mene.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.