Panorama. Kamblevičius: norintieji palikti „Tvarkos ir teisingumo“ partiją yra tarsi įkalinti, dėl to kaltas Žemaitaitis

Beveik metus vykęs ilgalaikių bedarbių įdarbinimo eksperimentas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos akimis davė gerų rezultatų. Ir žodžiu, ir pinigais esą teko paremti labai skirtingus žmones – vieni ilgai slaugę neįgalųjį, kiti patys turintys negalią, treti – grįžę iš kalėjimo ar geriantys. Jau yra, kas įsiliejo į darbo rinką. Ekspertai sutinka, kad dalį visuomenės palikti likimo valiai valstybės požiūriu nebūtų protinga, tačiau naujoviškas pastangas motyvuoti įsidarbinti ilgalaikius bedarbius nevadina sėkme.

Sodininkų bendrijų gyventojai piktinasi, kad visą infrastruktūrą yra priversti plėtoti savo lėšomis. Nors Seimas šią savaitę priėmė ne vienerius metus svarstytas naujas sodininkų bendrijų įstatymo pataisas, jų nauda abejoja tiek patys gyventojai, tiek vietos valdžia, kuriai leista perimti sodų infrastruktūrą. Savivaldybių atstovai teigia, kad jiems tai taptų dar viena finansine našta.

Seimo narys Vytautas Kamblevičius ir filosofas Arvydas Juozaitis šį savaitgalį turėjo įkurti naują partiją, tačiau planus nukėlė į kitų metų pradžią. Vytautas Kamblevičius skudžiasi, kad prie naujosios jėgos negali prisijungti visi norintieji – esą keli šimtai „Tvarkos ir teisingumo“ partijos narių jau porą mėnesių nėra pašalinami iš narių sąrašo, nors raštiškus prašymus įteikė. Kamblevičius kaltina Žemaitaitį bandant sulaikyti partiečius ir neleisti susiformuoti naujai politinei jėgai.

Austrijos policija pranešė, kad sulaikyti du Vienoje gyvenantys čečėnai, įtariami Austrijos sostinėje planavę teroro aktą. Jį surengti ketinę tarp Kalėdų ir Naujųjų metų. Du jauni vyrai uždaryti į kalėjimą Vyner Noištato mieste. Daugiau detalių policija nepateikia, kad nepakenktų tyrimui. Sulaikytųjų advokatas tvirtina, kad jo ginamieji yra puikiai integravęsi į Austrijos visuomenę asmenys, vienas jų – sportininkas.

Italijos judėjimui „Sardinės“ dar tik mėnuo, bet jis jau sukviečia dešimčių tūkstančių žmonių minias. Judėjimo, kurį sudaro daugiausia jaunimas, vadovai tvirtina nepretenduojantys būti politikais, tik norintys supurtyti šalies politiką, duoti atkirtį ksenofobijai. Apie dešimt tūkstančių žmonių vakar susirinko į „Sardinių“ mitingą Romoje.

Po audringo protestų savaitgalio Libano parlamente rytoj prasidės konsultacijos dėl naujo ministro pirmininko skyrimo. Saadas Hariris spalio pabaigoje pasitraukė iš premjero posto, kai kilo visuotinis nepasitenkinimas dėl politinės sistemos, kurioje vęši korupcija. Libaniečiai reikalavo sudaryti nepriklausomą technokratų vyriausybę.

Kai kurioms vandentvarkos įmonėms gresia bankrotas, o gyventojams vanduo gali brangti daugiau kaip 10 procentų. Tokioje padėtyje vandentvarkos įmonės atsidūrė, kai prieš trejus metus Aplinkos ministerija jas įpareigojo grąžinti 16 mln. eurų paramos vandens tiekimo ir nuotekų tinklams tiesti, nes prie tinklų prisijungė mažiau gyventojų, nei buvo suplanuota.

Nacionalinė filharmonija užbaigė metus, skirtus kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus 75-ajam gimtadieniui. Vakar Vilniuje atlikta simfonija „Iš plokščiojo pasaulio“. Teatralizuotą premjerą pats kompozitorius juokaudamas pavadino riba tarp brandaus amžiaus ir antrosios vaikystės, teigdamas, kad kartais ir apie labai rimtus dalykus reikia kalbėti žaismingai.

Ved. Eglė Bučelytė.