Panorama. Tarpušventį siūloma skelbti šventinėmis nedarbo dienomis

Tarpušventis nuo Kūčių iki Naujųjų metų, profesinių sąjungų teigimu, turi būti skelbiamas šventinėmis nedarbo dienomis. Darbdavių atstovas teigia, kad tai būtų galima daryti kitų šventinių dienų sąskaita, pavyzdžiui, gegužės 1-osios. Parlamentaras Mykolas Majauskas įregistravo įstatymo pataisą, kad dirbantieji patys galėtų spręsti, ar turėti laisvadienius per šventes, ar prisidėti juos prie atostogų.

Naujausia bendrovės „Vilmorus“ visuomenės nuomonės apklausa rodo, kad populiariausiu politiku išlieka prezidentas Gitanas Nausėda. Jį palankiai vertina beveik 70 proc. gyventojų. Antroje vietoje – užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, trečias – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Labiausiai – net aštuoniais procentiniais punktais krito premjero Sauliaus Skvernelio reitingas. Pasak sociologo Vlado Gaidžio, tokį kritimą, labiausiai tikėtina, lėmė asfaltuoto kelio prie premjero namų istorija.

Didžiojoje Britanijoje ne visi patenkinti konservatorių partijos ir premjero Boriso Johnsono pergale parlamento rinkimuose. Šimtai žmonių Londono centre surengė protesto demonstraciją. Jos dalyviai, daugiausia jauni žmonės, nešė plakatus „Borisas Johnsonas. Ne mano ministras pirmininkas“. Tačiau šiuose parlamento rinkimuose būta netikėtų posūkių, buvę leiboristų regionai balsavo už konservatorius, nes jų gyventojai nori, kad „Brexito“ problema būtų nedelsiant išspręsta.

Lenkijos pagrindinė opozicijos partija „Piliečių platforma“ išrinko Seimo pirmininko pavaduotoją Malgorzatą Kidawą-Blonską kandidate į prezidento postą. Pagrindinis jos varžovas per pavasarį vyksiančius rinkimus bus dabartinis prezidentas Andrzejus Duda.

Šiaurės Korėja įvykdė dar vieną „svarbų bandymą“ balistinių raketų leidimo aikštelėje, kurią Pchenjanas Amerikai buvo pasižadėjęs uždaryti. Ši žinia paskelbta netrukus po to, kai Vašingtonas ketvirtadienį virš Ramiojo vandenyno išbandė vidutinio nuotolio balistinę raketą, o į Pietų Korėją turi atvykti Jungtinių Tautų specialusis pasiuntinys.

Druskininkiečių šeima, auginanti autizmo spektro sutrikimą turintį vaiką, savivaldybę padavė į teismą dėl socialinių paslaugų kokybės. Tai pirmas toks atvejis Lietuvoje. Neįgaliųjų teisių ekspertų nuomone, šis precedentas turėtų išjudinti sistemą, kad būtų užtikrintos paslaugos tokį sutrikimą turintiems vaikams. Socialinės apsaugos ir darbo ministras sutinka, kad situacija kol kas labai sudėtinga.

Kitą savaitę Vilniaus valdžia žada apsispręsti, ar palaiminti daugiafunkcio sporto komplekso statybas Šeškinėje. Tačiau vaikams ir jaunimui atstovaujanti asociacija pasisako vien už Nacionalinio futbolo stadiono statybą – esą kompleksui skyrus keturgubai daugiau pinigų, nei reikėtų stadionui, jų nebeliks sporto infrastruktūrai kitose Vilniaus vietose sutvarkyti.

Klaipėdoje dėl traukinių keliamo triukšmo ir trūkinėjančių sienų daugybę metų besiskundžiantys Nemuno gatvės gyventojai sulaukė savivaldybės ultimatumo: arba išsikelti ir imti kompensaciją už butus, arba butai bus paimami visuomenės poreikiams ir tada sumos bus dar mažesnės. Žmonės sako, į bendrabučius nesikels, o išmokų pakanka nebent vienam nugyventam kambariui įpirkti.

Lietuviai dėl prabangių kalėdinių dovanų ryžtasi nerti į skolas. Pastebima, kad šventiniu laikotarpiu ypač išauga kreditavimo sutarčių skaičius. Prekybininkai sako, kad beveik kas antras dovanas perka išsimokėtinai. Ekspertai tikina, kad tokiems pirkiniams skolintis reikia atsakingai ir labiau įvertinti savo galimybes.

Orai. Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau