Pasaulio lietuvių žinios. Kitiems neabejingi lietuviai rinko labdaros lėšas Liuksemburge ir Reikjavike

LRT Plius

2019.12.15 09:00

Naujaisiais metais veiklą pradeda naujas projektas – TV žurnalas „Pasaulio Lietuva“. Nuo naujųjų metų prodiuserinė kompanija „Tapatybė.LT“ ruošia žiūrovams staigmeną. LRT PLIUS auditorijai žinomi TV projektai „Pasaulio lietuvių žinios“ ir „Misija – Pasaulio Lietuva“ susijungs ir virs nauju, kassavaitiniu TV žurnalu „Pasaulio Lietuva“.

Lietuvių komanda Štutgarte „L-Team Stuttgart“. Kaip žinome, krepšinis lietuvius ne tik „veža“, bet ir yra ta grandis, kuri vienija ir sutelkia. Dėl šios priežasties prieš trejus metus Štutgarto lietuviai Juozas Vasiliauskis ir Karolis Genutis subūrė tautiečius krepšinio aikštelėje ir šiandien jau gali didžiuotis rezultatais, garsinančiais Lietuvos vardą.

Kitiems neabejingi lietuviai rinko labdaros lėšas Liuksemburge ir Reikjavike. Lapkričio ir gruodžio sankirtoje Liuksemburgo parodų rūmuose įvyko tradicinė Kalėdų labdaros mugė „Bazar International de Luxembourg“. Baltijos šalių stendas joje įrengtas jau aštuntą kartą.

Islandijos lietuvių bendruomenės labdaros vakarai – graži, keletą metų besitęsianti tradicija. Jau penktą kartą bendruomenės labdaros organizatoriai kreipėsi į Islandijoje gyvenančius lietuvius, kviesdami juos suremti pečius kilniam tikslui – dovanoti mažytį kalėdinį stebuklą ypatingiems „Vilties spindulėlio“ vaikams.

Projekto „Gabalėliai Lietuvos“ žemėlapis papildytas lietuviškomis Kanados miesto Monrealio įžymybėmis. Ekspedicija „Tikslas – Amerika 2019-ieji“ toliau maišo Šiaurės Amerikos žemyną. Šįkart Augustinas ir Aistė Žemaičiai internetiniame žemėlapyje „Tikslasamerika.lt“ pažymėjo Monrealio – antrojo pagal dydį Kanados miesto – lietuviškas vietas. Įspūdingiausia Monrealyje keliautojams pasirodė Aušros Vartų Dievo Motinos lietuvių bažnyčia, kurios architektūra ir meninis apipavidalinimas labai subtiliai atskleidžia Vilniaus dvasią.

Ved. Modestas Mastavičius.