Veranda. Atliekų mažinimas, 2020-ųjų metų interjero spalva ir medinė architektūra

Ar įmanonas vartojimas be atliekų? Vis daugiau žmonių renkasi vartojimą be atliekų. Tačiau buitinės šiukšlės – sunkiai suvaldomas procesas. Kaip su jomis kovoja mados kūrėja Julija Žižė, ekologiško gyvenimo kelionę pradėjusi maždaug prieš metus ir nebeįsivaizduojanti kitokios savo kasdienybės?

Spalvos interjere. Mėlyna – vienintelė spalva, neišgaunama natūraliu būdu, dėl to kadaise ji buvo pati brangiausia. Netrukus mėlyna interjeruose vėl grižta į madą, nes prestižinis spalvų institutas Pantone ją paskelbė 2020 metų spalva. Architektas Aidas Barzda sako, jog metų spalva renkama jau 20 metų ir derinama prie socialinių aktualijų.

Prestižiniai medinukai. Iki XIX amžiaus prestižinis sostinės rajonas Žvėrynas buvo miškas bei Radvilų medžioklės plotai. Pradėjus ten statyti namus, gamta įkvėpė kurti juos tarsi vilas. Kai kurios vilos išliko iki šių dienų ir atspindi vyravusią medinę architektūrą su rusiškais bei šveicariškais raštais, art nuveau bruožais bei vadinamojo Zakopanės stiliaus akcentais.

Medžio architektas. Apie kiekvieną medžio gabalą ar nuopjovą medžiadirbys Tomas Knizelis galėtų pasakoti istoriją. Prikelti medį ir nepamiršti jo istorijos bei sukauptos energijos – medžiadirbio tikslas. Tokį suvokimą Tomui padėjo atskleisti japonų kilmės amerikietis architektas, filosofas, medžiadirbys George’as Nakashima. Koks šiuolaikinis požiūris į medžio magiją?

Ved. Violeta Baublienė ir Aistė Mažutytė.