Kultūros diena. Vilniuje visuomenei atverta architekto Justino Šeiboko kurta Ryšių ministerija

„Anykščių šilelio“ įkvėpimas Vilmos Fioklos Kiurės parodoje „Kalnai kelmuoti“. Viename iš Anykščių menų centro padalinių, Anykščių koplyčioje, nuo šiandien veikia menininkės, žmogaus teisių aktyvistės Vilmos Fioklos Kiurė retrospektyvinė kūrybos paroda „Kelmai kelmuoti“. Ekspozicijoje lankytojai išvys ne tik ant drobės, bet ir ant medžio tapytus darbus.

Architekto Justino Šeiboko kurta Ryšių ministerija – atvira visuomenei. Ne griauti, o pritaikyti šiuolaikiniam gyvenimui – vadovaujantis šia filosofija, Vilniaus centre atkurta erdvė, įsikūrusi atnaujintame buvusios Ryšių ministerijos pastate. Čia veiklą pradeda bendradarbystės projektas „Talent Garden Vilnius“. Jo kūrėjų tikslas – atsiverti visuomenei, kurti bendradarbystę ir tapti lankytojų traukos vieta.

Laidos viešnia – „Skalvijos“ direktorė Vilma Levickaitė. Su ja kalbamės apie sostinėje atidaromą naują kino ir medijų erdvę „Planeta“.

Žemaitijos metus užbaigia paroda „Šiauliai – Žemaitijos kunigaikštystės centras“. Šiaurės Lietuvoje surengta paskutinė Žemaitijos metams skirta paroda. Joje – išskirtinis dėmesys Šiauliams. Parodoje atsispindi ryškiausi XVI-XIX amžių Šiaulių istorijos momentai, lėmę miesto, kaip vieno iš svarbiausių Žemaitijos administracinių centrų, susiformavimą.

Naujienos iš užsienio: islandiškos knygų tradicijos Kalėdų laikotarpiu. „Jolabokaflod“ – taip Islandijoje vadinama viena labiausiai mėgstamų artėjančių Kalėdų tradicija – Kalėdinis knygų potvynis. Todėl du trečdaliai knygų Islandijoje išleidžiama lapkritį ar gruodį – šiuo laikotarpiu knygos ir parduodamos pigiau.

Ved. Živilė Kropaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau