Laba diena, Lietuva. Valdžia pakuoja naujametines „dovanas“: kiek ir kokių naujų mokesčių laukti ateinančiais metais?

Europos lyderius pasitinka žemdirbių protestai. Europos Vadovų Tarybai renkantis tartis dėl naujojo Bendrijos biudžeto, Lietuvos ir kitų užsienio valstybių žemdirbiai sieks atkreipti Europos Sąjungos politikų dėmesį ir reikalaus teisingesnės bendrosios žemės ūkio politikos. Tiesiogiai iš Briuselio – kolega Augustinas Šemelis kalbina Belgijos sostinėje susirinkusius protestuotojus lietuvius.

LRT tyrimas. Dvigubas Kinijos žaidimas: po sparnu ir Astravas, ir Lietuvos energetika. Kol Lietuvos valdžia oficialiai deklaruoja gerus ekonominius santykius su komunistine Kinija, jos valstybinė energetikos bendrovė yra pasirengusi padėti baltarusiams parduoti Astravo atominės elektrinės energiją – to, ko Lietuva labiausiai nenori. Ta pati Kinijos energetikos bendrovė dalyvauja ir Lietuvos strateginiuose energetikos projektuose. Studijoje vienas iš tyrimo autorių – Mindaugas Aušra.

Indija spaudžia musulmonus. Indijos parlamentas trečiadienį priėmė prieštaringai vertinamą pilietybės įstatymą, nepaisydamas audringų protestų ir pareiškimų, jog šis teisės aktas diskriminuoja prieš musulmonus ir yra hinduistų ir nacionalistų dominuojamos vyriausybės programos dalis. Įstatymas leis Naujajam Deliui suteikti pilietybę neteisėtiems imigrantams, iki 2015 metų atvykusiems į Indiją iš trijų kaimyninių šalių, bet tik tuo atveju, jeigu jie nėra musulmonai. Apie tai – pokalbis studijoje su užsienio naujienų redaktoriumi Ignu Kinčinu.

Kovo 10-osios Akto signatarai. Signataras teisininkas Egidijus Jarašiūnas Nepriklausomybės atkūrimo aktą vadina perėjimu į tikro valstybinio gyvenimo lygį. Signataras buvo vienas iš Laikinojo pagrindinio įstatymo ir Lietuvos Konstitucijos kūrėjų. Dabar jis valdžiai primena nepamiršti Konstitucijos straipsnių, kad ji tarnauja žmonėms.

Šiauliuose atkurti Venclauskių namai. Baigtas restauruoti pirmojo miesto burmistro, žymaus miesto advokato Kazimiero Venclauskio namas. Tarpukariu baltaisiais rūmais vadinti namai įgavo savo įprastą spalvą, atnaujintas ir atkurtas interjeras. Reportarė Aina Mizgirdė kalbina restauratorę Jurga Krilavičienę bei Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorių Raimunda Balzą.

Mokestinės valdžios „dovanos“. Laisvosios rinkos institutas paskaičiavo, kiek naujų mokesčių parengė valdžia. Laisvosios rinkos instituto vyriausioji ekspertė Indrė Genytė-Pikčienė pasakoja, kad daugelis mokesčių buvo priimti be išsamių diskusijų, todėl abejoja, ar tie mokesčiai iš tikrųjų padės subalansuoti mokestinę naštą piliečiams.

Britai renka parlamentą. Šiandien Jungtinėje Karalystėje vyksta pirmalaikiai parlamento rinkimai. Rinkimų rezultatai nulems ir ateities „Brexit“ kryptį. Išankstinės prognozės palankios dabartinio premjero Boriso Johnsono vedamai Konservatorių partijai. Pirmieji oficialūs rinkimų rezultatai turėtų pradėti plaukti nuo 23 val. Londono (penkt. 02:00 — Lietuvos laiku).

Aiškinamasi dėl incidento „Achemoje“. Trečiadienį Jonavos pakraštyje esančios bendrovės „Achema“ azoto rūgšties UKL gamybos agregate, dėl neaiškių priežasčių suveikė apsaugos sistemos įrenginys, nuo bendrovės pusės nusidriekė oranžiniai dūmai. Dėl situacijos ketvirtadienį Jonavos rajono savivaldybėje vyko pasitarimas. Reporterė Jūratė Anilionytė kalbina Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

Naujausia orų prognozė. Artimiausiu metu žiemos už lango vis dar neišvysime – orų prognozę pristato LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė.

„Maltiečių sriuba“. Jau prasideda vienišiems, vargingai gyvenantiems skirta 14-oji „Maltiečių sriubos“ akcija. Reporterė Dovilė Lisauskaitė kalbina „Maltiečių ordino“ Lietuvoje generalinę sekretorę Dalią Kedavičienę.

Ved. Deividas Jursevičius.Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau