Ryto allegro. Judėjimo „Saugokime Šiaulių medžius“ įkūrėja, menotyrininkė Salomėja Jastrumskytė

Ryto allegro

2019.12.12 08:08

Ryto allegro. Judėjimo „Saugokime Šiaulių medžius“ įkūrėja, menotyrininkė Salomėja Jastrumskytė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Sostinėje atidaromą nauja kino ir medijų erdvę „Planeta” pristato jos šeimininkai: „Skalvijos“ direktorė Vilma Levickaitė, „Meno avilio“ direktorius Žygimantas Jančoras ir „Vaikų žemės“ vadovas Justinas Vancevičius.

Savaitraščio „7 meno dienos“ ir dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Maestro Giedrius Kuprevičius pristato savo 75-mečiui ir kompozitoriaus Juozo Naujalio 150-ečiui skirtą koncertą „Giedrius svečiuose pas Juozą“.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Salomėja Jastrumskytė – humanitarinių mokslų daktarė, dailininkė ir menotyrininkė, tačiau pastaruoju metu labiausiai žinoma dėl pačios inicijuoto judėjimo „Saugokime Šiaulių medžius“. Pokalbis su S. Jastrumskyte apie medžių kirtimo tendenciją Lietuvoje, sąsajas tarp vadinamosios „trinkelių estetikos“ ir etikos, menininko socialinę atsakomybę, socialinių temų ir gamtos refleksijas kūryboje bei Šiaulių kultūrinį gyvenimą, kuriame, pasak dailininkės, „nebėra meninės magijos“.

Paroda „XS/studentų lėlių teatrai“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, pasak jos kuratoriaus Rimo Driežio, ne tik pristato neilgaamžius, bet amžinai jaunus lėlių teatrus, bet ir atskleidžia jų reikšmę profesionaliojo teatro raidai.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.