Nacionalinis žmogaus teisių forumas. „Jos“ ir „jie“ perkaitusiame pasaulyje: tapatybės, vaidmenys, akligatviai ir galimybės

Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, LRT kartu su partneriais iš Amerikos ambasados organizavo diskusiją apie tai, kaip keitėsi lyčių vaidmenys Lietuvoje ir kaip šie pokyčiai atspindi Lietuvos pokyčius ir pasiekimus nuo Nepriklausomybės iki mūsų dienų.

Diskusijos „Jos“ ir „jie“ perkaitusiame pasaulyje: tapatybės, vaidmenys, akligatviai ir galimybės“ metu kultūros istorikas dr. Aurimas Švedas kalbino menotyrininkę, fotografijos ir dailės kritikę dr. Agnę Narušytę, sociologę prof. Aušrą Maslauskaitę, menotyrininkę, parodų kuratorę dr. Laimą Kreivytę, filosofą dr. Viktorą Bachmetjevą ir sociologą, kultūros tyrinėtoją prof. Artūrą Tereškiną.

Diskusijos dalyviai apžvelgs, kaip Nepriklausomybės epochoje keitėsi lyčių tapatybės ir vaidmenys, kaip ir kodėl plėtėsi arba siaurėjo lyčių saviraiškos bei savirealizacijos galimybių laukas, kokiu būdu pastaroji kaita paveikė lyčių lygių galimybių balansą.

Diskusija yra kampanijos „Laisvės banga“, kurią įgyvendina LRT bendradarbiaudama su partneriais – JAV Ambasada Lietuvoje – dalis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.