Labas rytas, Lietuva II d. Kalėdinės dovanų karštinės metu vartotojų teisių specialistė primena nepasimesti dovanų čekių terminuose

Vartotojų teisės per dovanų karštinę. Prieš pat šventes išaugus prekių pirkimui, nereikėtų pamiršti pirkėjų teisių, jei būtų norima pirktą dovaną pakeisti ar grąžinti. Studijoje – Vartotojų teisių apsaugos tarnybos specialistė Živilė Kazakevičienė pasakoja, kaip nepasimesti dovanų čekių terminuose ir fizinių ir internetinių parduotuvių prekių grąžinimo niuansus.

Įdomybės iš pasaulio. Praeitų metų rugsėjį pirmosios Vokietijoje gimusios pandos pirmąkart pasirodė viešumoje – šią savaitę mažyliams suteikti vardai.

Rubrikoje „Rytas su muzika“ – atlikėja Jurga, besiruošianti naujo albumo išleidimui. Atlikėja sako išmokusi kartu su daugybe darbų atrasti laiko ir poilsiui, todėl ir šventinis laikotarpis jai atneša ramybę.

Šiandien – Pasaulinė tango diena, tad nusprendėme pakalbinti šios srities profesionalus. Teigiama, kad tango yra pirmas europietiškas šokis, kuriame leidžiamos improvizacijos. Iki tol paprastai šokėjų judesiai buvo iš anksto sustyguoti. Kaune prieš metus įkurta argentinietiško tango kultūros erdvė, kurioje veikia ir nedidelis Baltijos šalyse unikalus muziejus. Visi jo eksponatai padeda pažinti Pietų Amerikos kultūrą.

Šiandien pasaulyje minima kalnų diena. Kalnus sudaro įvairaus amžiaus kristalinės, metamorfinės, nuosėdinės ir vulkaninės uolienos. Jungtinių Tautų duomenimis, net 15 procentų žmonijos populiacijos ir net ketvirtadalis augalų bei gyvūnų gyvena kalnuose. Vis dėlto dėl klimato kaitos ir pernelyg didelio eksploatavimo, kalnams ir juose esančioms gyvybėms gresia nemenkas pavojus. Todėl organizacija 2002-aisiais gruodžio 11-ąją paskelbė tarptautine kalnų diena, nuo 2003-ųjų ji minima kasmet. Lietuvoje aukščiausia laikoma Aukštojo kalva. Jos aukštis virš jūros lygio yra kiek mažiau nei 300-ai metrų.

Dar viena spaudos apžvalga su Audra Avižiūte.

Laidos pabaigoje – Jurgos muzikinis pasirodymas.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau