Kultūros diena. Kuo pasižymi advento giesmės?

„Kultūros dieną“ pradedame pasakojimu apie Bažnytinio paveldo muziejų. Prieš 10 metų Vilniaus Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios ir Bernardinių vienuolyno ansamblyje duris visuomenei atvėrė Bažnytinio paveldo muziejus. Įkurtas Vilniaus arkivyskupijos iniciatyva ir lėšomis per tuos metus jis sukaupė unikalią kolekciją. Jubiliejaus proga muziejus pristato ne tik naujus eksponatus ir dvi parodas, bet ir atveria nematytas edves ir ekspozicijas. Plačiau – Violetos Beconienės pasakojime.

Iškart po to – pasakojimas apie šokio spektaklį „Oneiro“. Šokio ir muzikos projektas nepasakoja istorijų, o perkelia į tarpinę būseną tarp čia ir ten, kažkada, dabar ir kada nors. Žinomų menininkų Agnijos Šeiko, Mindaugo Bačkas ir japonų choreografo Kenzo Kusudos premjerą Klaipėdos kultūros fabrike stebėjo pilnutėlė salė.

Kadangi Kalėdos ne už kalnų, nusprendėme pasidomėti šventėms aktualia tema: kuo pasižymi advento giesmės? Vilniaus etninės kultūros centre prasidėjęs renginių ciklas – savaitė su etnokultūra, visus norinčius pakvietė susipažinti ne tik su tradiciniais amatais, advento laikotarpiui būdingais užsiėmimais, bet ir senosiomis advento – Kalėdų giesmėmis.

Laidos viešnia: Lietuvos žmogaus teisių centro vadovė Birutė Sabatauskaitė

Laidos pabaigoje – tradicinė žinia iš užsienio. Milano „La Scalos“ teatras pradėjo sezoną. Garsiausias pasaulyje operos teatras sezoną tradiciškai pradeda gruodžio 7-ąją, Šventojo Ambrozijaus, Milano globėjo, dieną ir rinktinei publikai būtinai pateikia premjerą. Šįkart tai atnaujinta Giacomo Pucinnio „Toskos“ versija. Į ją įtraukti fragmentai, kuriuos kompozitorius išbraukė po premjeros 1900 metais.

Ved. Živilė Kropaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau