Žinios. Nausėda dirbs ne tik Vilniuje, bet ir regionuose: Narkevičius kritikos neišvengė ir Utenoje

Prezidentas Gitanas Nausėda planuoja reguliariai dirbti ne tik Vilniuje, bet ir regionuose – darbo keliones jis šiandien pradėjo Utenos krašte.

Seimas antrą kartą apsvarstė kitų metų biudžetą. Prezidentas G. Nausėda sako, kad didesnis bankų pelno mokestis galėtų būtų įvestas nedelsiant, tačiau galimam automobilių mokesčiui reikalingas ilgesnis pereinamasis laikotarpis.

Po nesėkmingo bandymo praėjusią savaitę, šiandien politikams pavyko sumažinti patekimo į Seimą kartelę. Partijoms rinkimuose reikės surinkti nebe penkių, o trijų procentų rinkėjų palaikymą, koaliciniams sąrašams – nebe septynių, o penkių procentų.

Nuo kitų metų gegužės licencijas odontologams ir burnos higienos specialistams išduos nebe pačių odontologų suformuoti Odontologų rūmai, o Valstybinė akreditavimo tarnyba. Tokiam Sveikatos apsaugos ministerijos pasiūlymui šiandien pritarė Seimas.

Apklausos rodo, kad pasitikėjimas euru Lietuvoje – vienas mažiausių euro zonoje, o tokias gyventojų nuotaikas ekspertai sieja su įsitikinimu, kad euras padidino kainas.

Reikalaudami didesnių algų, prie Seimo įspėjamąjį piketą surengė pareigūnai. Trimis salvėmis įspėję politikus, ugniagesiai, policininkai, pasieniečiai reikalauja vykdyti pažadus – esą, pradedantieji pareigūnai ir toliau negauna nė šešių šimtų eurų, nors žadėta, kad jau kitąmet jų atlyginimai į rankas sieks tūkstantį.

Pasibaigus ilgai lauktam Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimui, lyderiai pripažįsta, kad nesutarimų išlieka daugiau nei sutarimų, tačiau džiaugiasi pajudėję iš mirties taško.

Vilniuje, stoties rajone, į degalinę rėžėsi lengvasis Lietuvos kariuomenei priklausantis automobilis. Po smūgio į dujų cisterną nutrauktas dujų tiekimo vamzdis, į įvykio vietą iškviestos specialiosios tarnybos.

Per šaudynes rytų Čekijos Ostravos miesto ligoninėje žuvo mažiausiai 6 žmonės, Dar dviejų būklė kritinė. Šie žmonės traumatologijos skyriuje laukė kol bus priimti pas gydytoją.

Mirė pasaulinės šlovės sulaukusio švedų popmuzikos dueto „Roxette“ dainininkė Marie Fredriksson, antradienio popietę paskelbė Švedijos žiniasklaida. Atlikėjai buvo 61-eri. Praėjusio dešimtmečio pradžioje jai buvo diagnozuotas smegenų vėžys, po kurio atlikėja sugrįžo į sceną, bet prieš kelerius metus dėl silpnos sveikatos nutraukė muzikinę veiklą.

Orai.

Sportas.

Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.