Žinios. Peršokti patekimo į Seimą kartelę bus lengviau: partijoms pakaks trijų, koaliciniams sąrašams – penkių procentų

Seimas antrą kartą apsvarstė kitų metų biudžetą. Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad didesnis bankų pelno mokestis galėtų būtų įvestas nedelsiant, tačiau galimam automobilių mokesčiui reikalingas ilgesnis pereinamasis laikotarpis.

Reikalaudami didesnių algų, prie Seimo įspėjamąjį piketą surengė pareigūnai. Trimis salvėmis įspėję politikus, ugniagesiai, policininkai, pasieniečiai reikalauja vykdyti pažadus – esą, pradedantieji pareigūnai ir toliau negauna nė šešių šimtų eurų, nors žadėta, kad jau kitąmet jų atlyginimai į rankas sieks tūkstantį.

Apklausos rodo, kad pasitikėjimas euru Lietuvoje – vienas mažiausių euro zonoje, o tokias gyventojų nuotaikas ekspertai sieja su įsitikinimu, kad euras padidino kainas.

Po nesėkmingo bandymo praėjusią savaitę, šiandien politikams pavyko sumažinti patekimo į Seimą kartelę. Partijoms rinkimuose reikės surinkti nebe penkių, o 3 procentų rinkėjų palaikymą, koaliciniams sąrašams – nebe septynių, o penkių procentų.

Prezidentas Gitanas Nausėda planuoja reguliariai dirbti ne tik Vilniuje, bet ir regionuose – tokias darbo keliones jis šiandien pradėjo Utenoje. Čia susitiko su savivaldybių merais, mokyklų, bendruomenių, regioninės žiniasklaidos atstovais.

Pasibaigus ilgai lauktam Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimui, lyderiai pripažįsta, kad nesutarimų išlieka daugiau, nei sutarimų, tačiau džiaugiasi pajudėję iš mirties taško.

Nuo kitų metų gegužės licencijas odontologams ir burnos higienos specialistams išduos nebe pačių odontologų suformuoti Odontologų rūmai, o Valstybinė akreditavimo tarnyba. Tokiam Sveikatos apsaugos ministerijos pasiūlymui šiandien pritarė Seimas.

Vilniuje, stoties rajone, į degalinę rėžėsi lengvasis Lietuvos kariuomenei priklausantis automobilis. Po smūgio į dujų cisterną nutrauktas dujų tiekimo vamzdis, į įvykio vietą iškviestos specialiosios tarnybos.

Per šaudynes rytų Čekijos Ostravos miesto ligoninėje žuvo mažiausiai 6 žmonės, Dar dviejų būklė kritinė. Šie žmonės traumatologijos skyriuje laukė kol bus priimti pas gydytoją.

Mirė pasaulinės šlovės sulaukusio švedų popmuzikos dueto „Roxette“ dainininkė Marie Fredriksson, antradienio popietę paskelbė Švedijos žiniasklaida. Atlikėjai buvo 61-eri. Praėjusio dešimtmečio pradžioje jai buvo diagnozuotas smegenų vėžys, po kurio atlikėja sugrįžo į sceną, bet prieš kelerius metus dėl silpnos sveikatos nutraukė muzikinę veiklą.

Orai. Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau