Labas rytas, Lietuva II d. „Queen“ dainai „Somebody to Love“ – 43-eji: ar žinote, kokiu principu sudarytas grupės logotipas?

Šiandien –Tarptautinė žmogaus teisių diena, o LRT kartu su partneriais iš Amerikos ambasados kviečia stebėti diskusiją apie tai, kaip keitėsi lyčių vaidmenys Lietuvoje ir kaip šie pokyčiai atspindi Lietuvos pokyčius ir pasiekimus nuo Nepriklausomybės iki mūsų dienų. Diskusija vyksta Nacionalinio žmogaus teisių forumo metu, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Čia taip pat bus apžvelgtos ir tokios temos kaip vaikų teisės, globos įstaigų, žiniasklaidos politikos padėtis ir pan. Apie vaikams kylančias problemas besipykstant tėvams bei žiniasklaidos priemonių laisvę ir kitas temas studijoje mintimis dalinosi Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė ir Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Meksikoje, Gvadalacharos mieste vyko Kalėdų senelių bėgimas, kuriame varžėsi net keli šimtai lenktynininkų. Taip pažymėtas Kalėdų sezono atidarymas.

Šią dieną 1976-aisiais grupė „Queen“ JAV pristatė singlą, kuris tapo vienu žinomiausių jų kūrinių ir yra populiarus iki šiol. Daina „Somebody to love“ iki šiol yra tiek kiekvieno grupės fano grojaraštyje, tiek radijo stočių viena grojamiausių dainų. „Queen“ grupės logotipą sukūrė Freddie Mercury vos pasirodžius debiutiniam albumui. Logotipas simbolizuoja tai, kas susiję su visais grupės nariais, o kas tai yra atskleidžia rubrika „Kalendorius“.

Šeštadienį „Labas rytas, Lietuva“ studijoje kaip vedėja besisvečiavusi Monika Pundziūtė-Monique šį rytą sugrįžo kaip atlikėja. Kartu su muzikos kūrėju Mark Les ji pristatė premjerą, dainą „Another Mistake“, kuri atkreipia dėmesį į klaidas, dėl kurių jaučiame gėdą ar bandome jas nuslėpti.

Svarbi ne tik labdara, bet ir tvarumas ir ekologija.Nedidelėje Vilniaus senamiesčio erdvėje sukurtas kambario dizaino pavyzdys. Tokio, kuriame visi baldai ir daiktai pagaminti ar atnaujinti pagal tvaraus ir aplinkai draugiškus dizaino principus – tai reiškia, naudojant kuo mažiau resursų ar pasitelkiant antrines žaliavas ar likusias nuo kitų gamybos procesų. Šiandienei kartai suteikti pilną komfortą, bet ne ateinančių kartų sąskaita – tokiu principo laikytis kuriant gaminius, pabrėžia dizaineriai, nėra lengva ir klausimų dar nemažai.

Laidą užbaigia konkursai žiūrovams.

Ved. Jovita Vitkauskė.