Panorama. Paryžiuje – Zelenskio ir Putino susitikimas: vienas kito atžvilgiu buvo pakankamai abejingi ir laikėsi atstumo

Prancūzijos sostinėje Paryžiuje prasidėjo vadinamojo „Normandijos ketverto“ viršūnių susitikimas dėl konflikto Rytų Ukrainoje. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas susitiko Eliziejaus rūmuose. Kaip skelbia „Deutsche Welle“, tai pirmas per trejus metus susitikimas Normandijos formatu dėl konflikto Rytų Ukrainoje.

Gydymo įstaigose papildomos priemokos ne visada teisėtos, teigia Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas. Pasak jo, neaiškus papildomų priemokų reglamentavimas gydymo įstaigoms leidžia piktnaudžiauti. Tai pripažįsta ir Valstybinės ligonių kasos vadovas.

Nuo naujų metų stambieji prekybos tinklai apmokestinti nebus – Seimo Biudžeto ir finansų komitetas šį siūlymą atidėjo. O naujam automobilių registracijos mokesčiui nuo naujų metų ir didesniam banko pelno apmokestinimui pagrindinis svarstant biudžetą komitetas uždegė žalią šviesą – jie keliauja į plenarinių posėdžių salę.

Padangų gamintojų ir importuotojų atstovai prognozuoja chaosą rinkoje po Naujųjų, vieno arba dviejų garsių pasaulinių padangų gamintojų išėjimą iš rinkos ir naujų padangų brangimą maždaug 10 eurų už vieną. Kalta dėl to esą įsigaliosianti prievolė ne tik išvežti padangas iš atliekų aikštelių, bet ir susimokėti už tai.

Lietuva yra įsipareigojusi mažinti kenksmingo sveikatai gyvsidabrio taršą: surinkti ir sutvarkyti daugiau elektros lempų, turinčių gyvsidabrio, taip pat palaipsniui atsisakyti anksčiau buvusių populiarių dantų plombų su gyvsidabriu. Tačiau kol kas dauguma priemonių dar tik planuojamos. Perspėjame, kai kurie vaizdai reportaže gali šokiruoti.

Naujojoje Zelandijoje išsiveržęs Baltosios salos ugnikalnis pareikalavo 5 žmonių gyvybių, dar 23 buvo išgelbėti. Virš nusiaubtos salos skridę gelbėtojai patvirtino, kad išgyvenusių stichiją rasti nebesitikima. Manoma, kad žuvusiųjų skaičius gerokai išaugs, nes saloje buvo apie 50 turistų.

Suomijos socialdemokratų partija pasirinko šalies transporto ministrę 34-erių Sanną Marin vadovauti šalies vyriausybei. Ji taps jauniausia premjere pasaulyje. Koalicinę vyriausybę sudaro 4 partijos, visoms vadovauja moterys.

Vilniuje viešintis vienas garsiausių pasaulyje Armėnų genocido tyrėjų Taneris Akçamas tikina, kad Turkija ko gero niekada taip ir nepripažins, kad per pirmąjį pasaulinį karą tuometė Otomanų valdžia įvykdė įvairiais skaičiavimais 1,5 milijono armėnų genocidą.

Vilniuje, Valdovų rūmuose, Punsko Kovo 11-osios bendrojo lavinimo licėjui įteikta šių metų Kalbos premija. Nuo 1956-ųjų veikiantis lietuviškas licėjus įvertintas už nuosekliai vykdomą savo misiją – jis puoselėja lietuvių kalbą, rūpinasi bendruomenės tautine tapatybe, ryšių su Lietuva ir užsienyje gyvenančiais lietuviais palaikymu.

Nacionaliniame muziejuje atidaryta fotomenininko Algimanto Kunčiaus fotografijų paroda, pavadinta „Susitikimai praeitame šimtmetyje“. Joje daugiau nei keturi šimtai nuotraukų iš milžiniško menininko archyvo, padovanoto nacionaliniam muziejui.

Kultūros paveldo departamentas, patikrinęs Kauno paveldosaugininkų sprendimus dėl Zapyškio bažnyčios teritorijos sutvarkymo, žada ieškoti, kaip pakeisti išbetonuotos buvusios turgaus aikštės vaizdą, kad ši mažiau išsiskirtų iš aplinkos.

Glazgo gatves vakar užtvindė maždaug 7 tūkst. Kalėdų Seneliais persirengusių sportininkų.

Ved. Eglė Bučelytė.