Kultūros diena. Panevėžio muzikiniame teatre atgimė legendinė operetė „Vienos kraujas“

Dariaus Gumausko „Mongolija“ – žmonių su Dauno sindromu gyvenimas mūsų visuomenėje. Kodėl žmonės, turintys Dauno sindromą vis dar gyvena tarsi atskiruose „getuose“, o juos sutikę mes sutrinkame, vaikams liepiame nežiūrėti, nes negalime atsakyti į jų̨ klausimus, kodėl tas žmogus yra „kitoks“? Šiuos ir kitus klausimus kelia premjerinio spektaklio „Mongolija“ kūrėjai, Oskaro Koršunovo teatre sostinės publikai pristatę asmeninėmis patirtimis paremtą vaidinimą.

Fotomenininkų sąjungos apdovanojimai – ryškiausiems fotomenininkams ir teoretikams. Šiais metais Fotomenininkų sąjunga paminėjo veiklos 50-metį. Be didelių iškilmių, tarsi šeimoje susirinkę fotografai, menotyrininkai, fotografijos tyrinėtojai ir jų draugai ne tik prisiminė sąjungos ištakas, bet ir apdovanojo profesionalus, labiausiai prisidedančius prie Lietuvos fotografijos garsinimo ir tyrinėjimo.

Panevėžyje – atgimusi legendinė operetė „Vienos kraujas“. Panevėžio muzikiniame teatre atgimė legendinė operetė „Vienos kraujas“, sukurta iš valsų karaliaus Johanno Strausso muzikos. Savąją interpretaciją pateikęs režisierius Nerijus Petrokas sako nuo klasikinio pastatymo nenutolęs. Tačiau jo operetė gerokai trumpesnė ir dinamiškesnė.

Naujienos iš užsienio: 32-ieji Europos kino apdovanojimai. Savaitgalyje Berlyne išdalyti Europos kino apdovanojimai. Europos „Oskarais“ dar vadinamuose apdovanojimuose šiemet ypač pagerbta Lietuva. Ceremoniją pakviesta vesti aktorė Aistė Diržiūtė. Renginį tiesiogiai transliavo LRT. Šį vakarą kviečiame dar kartą prisiminti apdovanojimų ceremoniją, pasiklausyti, ką kalbėjo tie, kurį tą vakarą buvo pripažinti geriausiais.

Ved. Julijus Grickevičius.