Labas rytas, Lietuva II d. Kova su korupcija Lietuvoje: kaip pažaboti šią visuomenės piktžolę?

Antroji „Labas rytas, Lietuva“ dalis pradedama laidos vedėjos Ugnės Siparės bei STT direktoriaus Žydrūno Bartkaus pokalbiu apie kovą su korupcija Lietuvoje. Ž. Bartkus pasakoja, kad kelerius metus statistika korupcijos srityje nesikeičia. Pagrindinė priežastis, kaip pasakoja pašnekovas, yra manymas, jog Specialiųjų tyrimų tarnyba pajėgi išspręsti visus korupcinius nusikaltimus, tačiau toks įsitikinimas yra klaidingas, nes kovoje su korupcija turi dalyvauti kiekvienas visuomenės narys. Plačiau apie tai – pokalbyje.

Įdomybės iš pasaulio. Rio de Žaneiro mieste – naujas lankytinas objektas: apžvalgos ratas, skirtas grožėtis miesto panorama. Ratas turistus kels į 88 m aukštį, tikimasi, jog jis taps nauju traukos objektu. Jis turėtų pagyvinti nepopuliarų rajoną, kuriame yra pastatytas.

Rytas su muzika. Nors kova su korupcija – itin svarbi tema, reikia mokėti ir atsipalaiduoti. „Labas rytas, Lietuva“ studijoje tai padeda padaryti dainininkas Martynas Vilius, atlikęs kalėdinę the King Cole Trio dainą „In the Cool of Evening“, kurią mėgdavo dainuoti ir Frankas Sinatra. Pokalbyje su U. Sipare, M. Vilius pasakoja, kad šventiniam laikotarpiui parengė labai daug Franko Sinatros dainų, kuriomis sieks sukurti jaukią kalėdinę atmosferą.

Po muzikinio pasirodymo – pasakojimas apie tautinių juostų audimą. Visai kaip senovėje palinkusi virš audimo staklių Irena Ona Vilienė audžia juostą. Jau keturis dešimtmečius audimas jai ir pomėgis, ir gyvenimo būdas – to ji moko ir kitus.

Stop kadras. Ledo ritulio komandos „Hershey bear“ gerbėjai vėl pasistengė – kasmet labdaros tikslais gerbėjų prašo pliušinių meškučių. Šiemet labdarai surinko 45 650 žaislų. Taip viršijo pernykštį rekordą – 34 798 žaislų. Žaislai bus paaukoti 40 vietos labdaros organizacijų.

Dar viena spaudos apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. U. Siparė