Labas rytas, Lietuva I d. Ruošiatės vykti svetur? Migracijos teisės ekspertė primena iš anksto susitvarkyti dokumentus

Gruodžio 9-oji, pirmadienis. „Labas rytas, Lietuva“ sveikinasi vėjuotą, bet vis dar rudenišką rytą.

Rubrikoje „Ryto mankšta“ šįryt – pusiausvyros lavinimo treniruotė, kurios metu bus treniruojami gilieji raumenys, atsakingi už kūno stabilumą. Sporto trenerio Deimanto Vaitkevičiaus teigimu, ši mankšta naudinga daug sėdintiems žmonėms, kurie mažai juda.

Įdomybės iš pasaulio. Rio de Žaneiro mieste – naujas lankytinas objektas: apžvalgos ratas, skirtas grožėtis miesto panorama. Ratas turistus kels į 88 m aukštį, tikimasi, jog jis taps nauju traukos objektu. Jis turėtų pagyvinti nepopuliarų rajoną, kuriame yra pastatytas.

40 metų tautines juostas audžianti Irena Ona Vilienė: austi nėra sudėtinga, tik reikia turėti kantrybės. Visai kaip senovėje palinkusi virš audimo staklių Irena Ona Vilienė audžia juostą. Jau keturis dešimtmečius audimas jai ir pomėgis, ir gyvenimo būdas – to ji moko ir kitus.

Besiruošiantiems ne tik šventėms, bet ir kelionėms svetur: migracijos teisės ekspertė primena iš anksto susitvarkyti dokumentus, kad prieš pat kelionę neprireiktų nei papildomų išlaidų, nei bereikalingo streso.

Rubrikoje „Ryto piniginė“ – verslo dovanų grąža. Tyrimai rodo, kad 9 iš 10 žmonių gautos reprezentacinės dovanos įmonės pavadinimą atsimena dvejus metus, 8 iš 10 žmonių netgi įsigyja kokį nors prekės ženklo produktą. Studijoje – Jurgita Čeponytė, kuri ne tik pristato šiuos tyrimus, bet ir pateikia žemėlapius su informacija, kur kokia verslo dovana pasiteisins labiausiai.

Artėjant Kovo 11-osios Akto trisdešimtmečiui, tęsiame pasakojimus apie Akto signatarus. Petras Giniotas prisimena šiurpuliukus, bėgančius per kūną, kai Lietuva paskelbė nepriklausomybę. Jis sako, kad realią nepriklausomybę Lietuva pasiekė per trejus metus, kai išvesta Rusijos kariuomenė.

Įdomybės iš pasaulio. Ledo ritulio komandos „Hershey Bear“ gerbėjai šiemet pranoko patys save – komandai kiekvienais metais prašant pliušiniu žaisliukų labdarai, šiemet buvo surinkta 45 650 žaislų. Žaislai bus paaukoti keturiasdešimčiai lebdaros organizacijų.

Spaudos apžvalga. Naujausias ir aktualiausias publikacijas pristato Audra Avižiūtė. LRT.lt portale šįryt skaitykite Jono Deveikio straipsnį apie ūkininkų problemas dėl gėlo vandens kainos ir Aleksandros Ketlerienės interviu su Rasa Juknevičiene.

Ved. Ugnė Siparė.