Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Sėkmę muzikiniame projekte prisiminusi Monika Pundziūtė pergalę sau išpranašavo dar trylikos

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ komanda ir žiūrovai pasitinka pirmąjį 2019 metų gruodžio šeštadienį, kuris vis labiau suteikia artėjančių švenčių pozityvą ir atmosferą. Šio ryto laidoje – begalė puikių pašnekovų ir naudingų temų, kurias pristato Ugnė Siparė.

Pastaroji laidą vedė ne viena – jau tradicija tapusi galimybė pasikviesti žinomą Lietuvos žmogų tęsiasi ir šiandien. Dar vakar galėjote sužinoti, kad kartu laidos vedėjos vietą išbandys Monika Pundziūtė-Monique, kuri pasidalino mintimis apie muziką, komforto zoną bei artėjančius tikslus.

Kiekvieną savaitę „Labas rytas, Lietuva“ pristato ir kitą rubriką. Joje galite sužinoti, ką vieni ar kiti mėgstami Lietuvos asmenys klauso, skaito arba žiūri. Šį kartą knygos, filmo ir dainos rekomendacijas bei savo pasiūlymus pateikia scenos menų atlikėjas, Lietuvos teatro ir kino aktorius bei laidų vedėjas Dominykas Vaitiekūnas. Jis kviečia atsiversti knygą, kurią pats skaitė net dukart, filmą, kurios pagrindinis veiksmas vyksta Dominyko norimoje aplankyti šalyje ir amerikiečių aktoriaus dainą, kurio pavyzdžiu pats laidų vedėjas ir norėtų sekti.

Ne paslaptis, kad kiekvienam iš mūsų kuriame nors gyvenimo etape atsiveria noras arba galimybė įkurti kokį nors verslą. Potraukis užsidirbti daugiau, būti vadovu pačiam sau traukia ne vieną, o tuo galima buvo įsitikinti šiandien Rotušėje vykusioje moksleivių verslumo mugėje. „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė aprodo dar mokyklos suoluose gimusių idėjų rezultatus bei tai, kokie produktai yra siūlomi.

Jeigu laidą „Labas rytas, Lietuva“ žiūrėjote atsipalaidavę ar viena akimi, kviečiame suklusti, nes studijoje – Meška! Tiesa, ne didžiulis gyvūnas, o šuo, kurio vardas ir yra Meška. Čia ji atvyko ne viena, o kartu su šeimininke, LRT laidų vedėja Rita Miliūte, kuri pristato naują LRT TELEVIZIJOS laidą „Langas į valdžią“. Nuolat savo asmeninėje „Facebook“ paskyroje publikavusi politikų neapgalvotas frazes, tyčinius ar netyčinius nusišnekėjimus arba priešingai – ypač tiksliai parengtus, satyra ar net sarkazmu persmelktus pasisakymus perkels į naująją laidą. Apie Meškos vaidmenį joje ir laidos konceptą kalbasi keturios vedėjos.

Šeštadienį dažnai leidžiame sau pamiegoti ilgiau, o atsikėlus norisi ypatingų pusryčių. Tokius ant studijos stalo patiekė maisto tinklaraštininkė Nida Degutienė, kuri teigia, kad dabar svarbu ir tai, jog toks maistas tiek būtų greitai pagaminamas, tiek atrodytų puikiai nuotraukose. Nidos siūlymas mums – šilti pusryčių kokteiliai, iš vasaros perteikti žiemai.

Šiandien susipažinsime su dviem vilnietėmis Danguole ir Daiva – jos savanorės. Pirmoji jau ketverius metus padeda labdaros valgykloje, kita siuva kepuraites onkologiniams ligoniams. Vilniaus neformaliojo ugdymo ir savanorystės centro atlikta apklausa rodo, kad pastaraisiais metais neatlygintiną pagalbą teikiančių žmonių išties daugėja, o Danguolė ir Daiva – įkvepiantis savanorystės pavyzdys, kuriuo kviečiame užsikrėsti ir Jus.

Šv. Jonų bažnyčioje – šiurpuliukus keliantis projektas „Klasika visiems“, kurio apžvalgą pradeda Ola Gjeilo kūrinys „Saulėtekio mišios“. VU chorų vadovė Rasa Gelgotienė sako, kad edukacinis projektas, kurio metu užsiregistravusieji ir muzikos raštą pažįstantys tampa dalyviais, susilaukė neregėto susidomėjimo, o dalyvis Tadas šią patirtį išbando jau trečius metus.

Jei šventinio šurmulio eigoje randate laiko kelionėms – turime Jums patarimų. Juos dalino turizmo ekspertė Žydrė Gavelienė, kuri sako, kad mokinių atostogų laikas yra patogus išvykoms. Anot jos, kalėdinės mugės Europoje yra patraukli vieta tokio pobūdžio kelionėms, tačiau dažnai pasirenkama ir saulės malonumai. Žydrė sako, kad svarbiausia daroma klaida – savęs įvarymas į streso būseną, dėl ko vėliau nukenčia visos atostogos. Kaip išvengti tokių ir kitokių klaidų?

Kalėdų skiltyje tęsiame pasiruošimo šventėms temą. Šį kartą dėmesį skirsime kalėdinėms dekoracijoms, kurios skirtos ne tik puošti, bet ir tausoti aplinką. Jūsų dėmesiui – šventinių puošmenų idėjos iš nenaudojamų džinsų pagal kūrėją Mildą Paukštę. Džinsas, pasak Mildos Paukštės, puikiai tinka ne tik kalėdinėms dekoracijoms gaminti, bet ir dovanoms pakuoti.

Mada studijoje ir toliau karaliauja, mat joje – mados apžvalgininkas Arnoldas Remeika. Jis sako, kad dizainerių kelias dažniausiai prasideda Lietuvoje, o tik vėliau persikelia į plačią pasaulio rinką. Ar paprasta yra mažos šalies mados kūrėjams prasibrauti į pasaulinę rinką – Arnoldo Remeikos įžvalgose.

Ved. Ugnė Siparė ir Monika Pundziūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.