Kultūros diena. Naujas Povilo Makausko spektaklis vaikams kviečia į kelionę po magijos ir atradimų kupiną pasaulį

„Kultūros dieną“ pradedame pasakojimu apie naująjį režisieriaus Povilo Makausko spektaklį vaikams ir jaunimui – „Mano fėjų herbariumas“. Spektaklių premjeromis vaikus teatrai nudžiugina ne taip ir dažnai, todėl nauji pastatymai itin laukiami. Jau šį savaitgalį P. Makauskas Nacionaliniame Kauno dramos teatre kviečia į kelionę po magijos ir atradimų kupiną pasaulį – į naują spektaklį „Mano fėjų hebrariumas“.

Kaipgi be šventinės nuotaikos – Šiauliuose atidaryta tarptautinė kalėdinių miniatiūrų paroda. Šiauliai – vieninteliai Lietuvoje jau beveik tris dešimtmečius puoselėja tradiciją šią tradiciją. Šiųmetė – ypač gausi. Menininkai iš visos Lietuvos ir Latvijos pristato net 300 mažyčių meno kūrinių. Galerijos vadovė sako, kad Šiauliuose rengiama miniatiūrų paroda išaugo. Pirmaisiais metais čia savo darbus pristatė vos 20 menininkų, o šiemet jų - rekordinis skaičius – beveik 90. Šiemet sulaukta kaip niekada daug Latvijos kūrėjų darbų.

Tačiau advento laikotarpis – ne tik rimties, bet ir svarbių, mūsų visuomenei svarbių istorinių įvykių permąstymo metas. Todėl kviečiame susipažinti su Ryčio Sabo knyga „Gaono kodas“, kurioje autorius pasakoja apie žydiškąją Lietuvos istorijos pusę. Jis tai daro įtraukiančiai, pasitelkęs populiarų trilerio žanrą. Aprašytos mažai kam žinomos istorinės litvakų gyvenimo detalės, jų sėkmių ir nesėkmių istorijos, leidžia skaitytojui pažinti žydiškąją kultūrą artimiau.

Laidos svečias – rašytojas Vytautas Kaziela, su kuriuo kalbamės apie metų knygos rinkimus bei poezijos knygą „Alyvmedžiai“.

Laidos pabaigoje – tradicinė žinia iš užsienio. Jungtinėse Valstijose prasidėjo vienas didžiausių šiuolaikinio meno renginių – „Art Basel Miami Beach“. Šiemet ši meno mugė vėl kursto aistras apie šiuolaikinio meno sampratą, o Majamio paplūdimyje eksponuojamos smėlio instaliacijas kelia diskusija apie klimato kaitą.

Ved. Živilė Kropaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau