Žinios. Pažinti teatro istoriją kviečia prieškario lėlės: daugelį eksponatų galima liesti

Antrą dieną nedirba Vilniaus universitetas. Vakar protestuodamas dėl dėstytojų algų, universitetas veiklą sustabė dviem dienoms. Akademinė bendruomenėnepatenkinta, nes Vyriausybė esą netesi pažadų dėl papildomų lėšų skyrimo dėstytojų, mokslininkų bei neakademinių darbuotojų atlyginimams didinti.

Saulius Skvernelis išvyko į Rygą. Premjeras S. Skvernelis Rygoje susitiks su Baltijos šalių ministrais pirmininkais, taip pat ir Mateuszu Morawieckiu. Bus aptartas „Rail Baltica“ projektas ir regioniniai bei užsienio politikos klausimai. Taip pat numatoma pasirašyti atnaujintą trišalį susitarimą dėl konsulinės pagalbos ir bendradarbiavimo.

Baltarusija su Rusija nesijungs. Rytoj Sočyje vyks Baltarusijos ir Rusijos prezidentų susitikimas. Aliaksandras Lukašenka, vakar kalbėdamas parlamento nariams, pabrėžė, kad jam valdant Baltarusija nesijungs su jokia valstybe, taip pat ir su Rusija.

Protestas Paryžiuje virto chaosu. Paryžiaus policija ašarinėmis dujomis turėjo tramdyti riaušininkus, kurie chaosu pavertė protestą prieš vyriausybės pradėtą pensijų sistemos reformą. Ketvirtis milijono žmonių buvo išėję į sostinės gatves. Iš pradžių demonstracija buvo taiki, kol nepasirodė „geltonųjų liemenių“ radikalai. Sulaikyta apie 70 žmonių.

Lankytojų dėmesiui – prieškario lėlės. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje atidaryta paroda, kuriai iš saugyklų iškelti dar nuo prieškario kaupti studentų lėlių teatrų darbai. Daugelį eksponatų galima liesti – taip lankytojai bus skatinami nebijoti eksperimentų.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.