Žinios. Vyriausybei iki ramybės – toli gražu: į eiseną buriasi advokatai, apie protestą svarsto ir ugniagesių profsąjunga

Prie protestų jungiasi ir advokatai. Šimtai advokatų iš visos Lietuvos šiandien prieš vidurdienį susiburs į advokatų eiseną ir žygiuos Vilniaus Gedimino prospektu. Šių metų eisena – ir viešas protestas dėl Vyriausybės delsimo imtis realių veiksmų bei iš esmės reformuoti valstybės garantuojamos teisinės pagalbos sistemą.

Ugniagesių profsąjunga taip pat neatmeta streiko galimybės. Ugniagesių profsąjunga neatmeta, kad dar šį mėnesį iki biudžeto priėmimo gali surengti protestą, jei nebus užtikrintas didesnis finansavimas. Prieš porą savaičių protestą jau surengė savivaldybių ugniagesiai, reikalaudami užtikrinti bent jau suderėtą darbo užmokestį.

JAV dėl milžiniškos kibernetinių vagysčių operacijos kaltina rusus. Jungtinių Valstijų Teisingumo departamentas paskelbė kaltinimus dviem Rusijos piliečiams, turintiems ryšių su jos žvalgyba, dėl milžiniškos kibernetinių vagysčių operacijos, pavadintos „Blogio korporacija“. Maksimas Jakubecas ir Igoris Turaševas vadovavo grupei, kuri kompiuteriuose 40 šalių įdiegė kenkėjiškų programų, kad iš 300 organizacijų ir privačių asmenų pavogtų daugiau nei 100 mln. dolerių.

Normandijos ketverto susitikimas ir Donbaso gyventojų lūkesčiai. Pirmadienį Paryžiuje vyksiančio keturšalio susitikimo labai laukia Donbaso gyventojai, kurie nebalsavo vadinamajame referendume dėl apsišaukėliškos Donecko respublikos. Jie tikisi, kad susitikimas padės Ukrainai perimti separatistinių Donecko ir Luhansko kontrolę. Paryžiuje vienu du turėtų susitikti Rusijos ir Ukrainos prezidentai – Vladimiras Putinas ir Volodymyras Zelenskis.

Orai.

Sportas. Danas Rapšys iškovojo antrąjį aukso medalį Europos čempionate – laimėjo 200 m plaukimą laisvuoju stiliumi.

Kauno „Žalgiris“ išvykoje po pratęsimo 82:85 pralaimėjo Eurolygos 12-ojo turo rungtynes dabartiniams čempionams – Maskvos CSKA krepšininkams.

Ved. Ignas Andriukevičius.