Žinios. Angel Merkel pirmąkart aplankys Aušvicą: kanclerė holokaustą pavadino „civilizacijos lūžiu“

Prie protestų jungiasi ir advokatai. Šimtai advokatų iš visos Lietuvos šiandien prieš vidurdienį susiburs į advokatų eiseną ir žygiuos Vilniaus Gedimino prospektu. Šių metų eisena – ir viešas protestas dėl Vyriausybės delsimo imtis realių veiksmų bei iš esmės reformuoti valstybės garantuojamos teisinės pagalbos sistemą.

Saulius Skvernelis išvyko į Rygą. Premjeras S. Skvernelis Rygoje susitiks su Baltijos šalių ministrais pirmininkais. Bus aptartas „Rail Baltica“ projektas ir regioniniai bei užsienio politikos klausimai. Taip pat numatoma pasirašyti atnaujintą trišalį susitarimą dėl konsulinės pagalbos ir bendradarbiavimo.

Vokietijos kanclerė pirmąkart lankysis Aušvice. Angela Merkel pirmą kartą po 14 m. Vokietijos kanclerio poste apsilankys nacių per Antrąjį pasaulinį karą įsteigtoje Aušvico mirties stovykloje. Vizitą apžvalgininkai laiko simboliniu – sausio 27-ąją bus minimos 75-osios Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metinės.

Baltarusija su Rusija nesijungs. Rytoj Sočyje vyks Baltarusijos ir Rusijos prezidentų susitikimas. Aliaksandras Lukašenka, vakar kalbėdamas parlamento nariams, pabrėžė, kad jam valdant Baltarusija nesijungs su jokia valstybe, taip pat ir su Rusija.

Protestas Paryžiuje virto chaosu. Paryžiaus policija ašarinėmis dujomis turėjo tramdyti riaušininkus, kurie chaosu pavertė protestą prieš vyriausybės pradėtą pensijų sistemos reformą. Ketvirtis milijono žmonių buvo išėję į sostinės gatves. Iš pradžių demonstracija buvo taiki, kol nepasirodė „geltonųjų liemenių“ radikalai. Sulaikyta apie 70 žmonių.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau