Kultūros diena. Šokio profesionalų ir žmonių su negalia sintezė: Kaune surengta išskirtinė laboratorija

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Trys šokėjos ir trys dienos unikalaus projekto, kuris sujungia šokio profesionalus ir žmones su negalia. Pasaulyje žinomas šokio teatras „Young Amici“ Kaune surengė išskirtinę laboratoriją, kurioje vyksta pamokos jauniesiems šokėjams.

Vilniaus rotušėje eksponuojama grafikės Kristinos Norvilaitės darbų paroda „Į viską pažvelgti ramia akimi“. Menininkės grafikos kūriniai pasižymi simbolizmu, netipiškas jų formatas, sodri spalvinė paletė, o vaizduojami personažai – išskirtiniai.

Projektas, skirtas menui, gimstančiam per metalinį kontrabosinio klarneto korpusą – tokį koncertą rengia klarnetininkas, vienas iš ansamblio „Synaesthesis“ narių Artūras Kažimėkas. Neįprasto, žemo skambesio instrumentas buvo sukurtas XIX a., tačiau
kompozitoriai retokai jį įtraukia į kūrinius. Koncerte atlikėjas kvies pažinti kontrabosinio klarneto galimybes.

Šįvakar „Kultūros dienos“ studijoje svečiuojasi Vilniaus dailės akademijos (VDA) Fotografijos ir medijos meno katedros vedėjas bei meno doktorantūros vadovas dr. Vytautas Michelkevičius. Pokalbis apie meninius tyrimus ir kaip rašomos disertacijos
mene, taip pat apie šiandien VDA organizuojamą akciją „Lietuva be mokslo – Lietuva be ateities“.

Pabaigoje – tradicinė žinia iš užsienio. Meno gurmanai jau įpratę, kad garsiojo prancūzų postimpresionisto Paulo Gauguino paveikslai aukcionuose parduodami už rekordines sumas. Prieš kelerius metus P. Gauguino paveikslas „Kada tu ištekėsi?“ tapo brangiausiu kada nors parduotu kūriniu. Šveicarijos kolekcininkas už jį sumokėjo 300 mln. dolerių. Šią savaitę už aukcione Paryžiuje parduotą prancūzo paveikslą „Te Bourao“ kolekcininkas sumokėjo dvigubai daugiau nei tikėtasi – 10,5 mln. dolerių.


Ved. Gerūta Griniūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau