Labas rytas, Lietuva II d. Algirdas Toliatas skirs knygą vaikams brailio raštu: jie patys sau karaliai ir kūrėjai

Antrąją „Labas rytas, Lietuva“ dalį Ignas Krupavičius pradeda pokalbiu su policijos vyriausiuoju kapelionu, kunigu Algirdu Toliatu, kuris planuoja parašyti knygą vaikams brailio raštu – „Dievo vaikų planeta“. A. Toliatas pokalbyje dalinasi naujosios knygos, skirtos vaikams, pagrindiniais aspektais. Anot kunigo, jis norėjo parodyti, kad daugelį dalykų gyvenime mes jaučiame širdimi, jie mūsų akims yra nematomi. Kaip pasakoja A. Toliatas, idėja gimė dar prieš tris metus. Plačiau apie knygą – pokalbyje.

Ne paslaptis, kad tai tarp moterų itin mėgstama spalva, o būtent ja pasidabino ne bet kas, o Indijoje patruliuojančios Delio policininkės. Rožiniais motoroleriais riedančios pareigūnės turi slaptas kameras, dujų balionėlius, aitriųjų paprikų miltelius. Taip 16 policininkių patruliuoja kasdien, o visa šalis siekia atkreipti dėmesį į moterų saugumą Indijoje, kurio sostinė Delis pasižymi didžiausiu nusikalstamumu būtent prieš jas.

Iškart po to – rubrika „Rytas su muzika“. Studijoje – Aistė Pilvelytė ir Valerija Iljinaitė. Kartu jos atliko Aktorių trio dainą „Paukščiai“. Paklausta apie naująjį duetą, A. Pilvelytė sakė, kad pradžioje būta ir pykčių, ir nesutarimų, bet ilgainiui santykiai nusišlifavo ir šiuo metu duetas susikoncentravęs į naujus projektus. Taip pat dainininkės pasidalino artimiausiais planais bei vizijomis, link kurių sieks judėti.

Už lango ketvirtadienio rytas – šiltas, be žymesnių kritulių. Nors apie orus kalbėsime šiek tiek vėliau, šilumos tikrai netrūksta jau nuo pirmosios laidos temos, kurios metu aplankomas žalias medinis namelis, įsispraudęs tarp aukštų gyvenamųjų namų. O jame visada negyvenama – čia renkasi jaunuoliai, kurie dalijasi ne tik emocijomis bei išgyvenimais, bet ir žiniomis. Antakalnio jaunimo centras, vadinamas „Žalianamiu“ – senas namas, turintis charizmą ir savitas paslaptis.

Kalėdų skiltyje tęsiame pasiruošimo šventėms temą. Šį kartą dėmesį skirsime kalėdinėms dekoracijoms, kurios skirtos ne tik puošti, bet ir tausoti aplinką. Jūsų dėmesiui – šventinių puošmenų idėjos iš nenaudojamų džinsų pagal kūrėją Mildą Paukštę. Džinsas, pasak Mildos Paukštės, puikiai tinka ne tik kalėdinėms dekoracijoms gaminti, bet ir dovanoms pakuoti.

Dar viena spaudos apžvalga.

Ved. Ignas Krupavičius