Kultūros diena. Premjera Lietuvos nacionaliniame dramos teatre – spektaklis apie piktnaudžiavimą galia darbo vietoje

Klaipėdos dramos teatre – režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklio „Mūsų klasė“ premjera. Teatre šiuo metu vyksta paskutinės dažniausiai pasaulyje statomos lenkų dramaturgo Tadeušo Slobodzoianieko pjesės apie holokaustą „Mūsų klasė“ repeticijos. Po susitikimo su žurnalistais režisierius O. Koršunovas socialiniame tinkle pasidalino žinute: „Šiaip dažnai aktorių neprisiprašysi į konferenciją prieš premjerą, o šį kartą norėjo visi. Ir visi labai įdomiai kalbėjo apie savo vaidmenis. Kai aktorius turi ką pasakyti apie savo personažą, jo likimą, tai dažniausiai jis turi ir ką veikti scenoje”. Spektaklis „Mūsų klasė“ pastatytas daugelyje šalių, tačiau jau rytoj režisieriaus, aktorių ir žiūrovų laukia premjera Klaipėdoje.

Šeštasis Vilniaus fortepijono festivalis. Clara Schumann – viena garsiausių pianisčių, kompozitorių romantikių – tapo ašimi šių metų Vilniaus fortepijono festivalyje: jos ir Roberto Schumanno, Johanneso Brahmso – vyrų, įkvėptų šios moters – kūrybai festivalyje skiriamas išskirtinis dėmesys.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristato naują premjerą – spektaklį „Sulėtintai“ apie piktnaudžiavimą galia darbo vietoje. Rekonstrukcinių darbų laikotarpį išgyvenantis Lietuvos nacionalinis dramos teatras atranda naujas erdves kūrybinėms idėjoms įgyvendinti ir jau rytoj Nacionalinėje dailės galerijoje publikai pristatys premjerą – „Sulėtintai“. Kartu su Instytut Sztuk Perdormatywnych kuriamas spektaklis – tai kolektyvinė refleksija apie žmogiškųjų santykių kokybę darbo vietoje.

Laidos viešnia – dramaturgė Birutė Kapustinskaitė, su kuria kalbamės apie pjesės „Terapijos“ premjerą Seulo „Dream Theather“.

Naujienos iš užsienio: Makedonijos smuikų meistras. Šiaurės Makedonijoje gyvenantis profesionalus dailininkas nesitikėjo, kad taps smuikų meistru. Bet, kaip sakoma, gyvenimas privertė, ir savamokslio smuikų meistro Svetozaro Bogdanovskio pagaminti instrumentai dabar pelno tarptautinį pripažinimą.

Ved. Gerūta Griniūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau