Laba diena, Lietuva. Ne pirmą kartą norima privatizuoti Seimo viešbutį: kodėl šį kartą projektas turėtų pavykti?

Naujas LRT.lt projektas „LRT Faktai“. Žurnalistė Indrė Makaraitytė pristato šį projektą – jis gimė bendradarbiaujant su tarptautine žurnalistikos platforma, o jo tikslas yra tikrinti žiniasklaidoje pasirodančius faktus, norint nepatikėti melagingomis naujienomis.

Kokybiškas švietimas: galimybės ir skirtys. Šiandien buvo paskelbtas kasmetis Lietuvos mokyklų ir aukštųjų mokyklų reitingas, kuriame Kaunas aplenkė Vilnių, tačiau matant bendrą vaizdą akivaizdu, kad yra aiški skirtis tarp miesto ir kaimo gyvenvietėse esančių mokyklų. Kodėl taip yra ir kas gali tai lemti, klausiame Vilniaus kolegijos pedagogikos katedros dekanės Vaivos Juškienės.

Tiesioginė transliacija iš Londono: žurnalistas Edvardas Špokas komentuoja NATO viršūnių susitikimą.

LRT tęsia pasakojimą apie 1990-ųjų Kovo 11-osios Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarus. Šį kartą – Eugenijus Gentvilas. Eugenijus Gentvilas buvo vienas jauniausių tuomečių deputatų. Jis sako, kad Nepriklausomybės atkūrimas – tai ne tik emocijos, bet ir atsakomybė dėl rytojaus. Šiandien signataras pasigenda santarvės tarp politinės ir pilietinės bendruomenių.

Elektros dingimų kaina. Elektros trikdžiai nėra nieko neįprasta, tačiau lapkričio pabaigoje kelioms akimirkoms elektra buvo dingusi beveik visoje Lietuvoje. To galėjo nepajusti paprasti gyventojai, tačiau nuostolius pajuto didelės pramonės įmonės. Kodėl tokie sutrikimai įvyksta ir kokio dydžio nuostoliai patiriami?

Tiesiogiai iš Londono: Nausėdos komentaras apie įvykius NATO viršūnių susitikime. Baltijos šalys ir Lenkija trečiadienį sutarė su Turkija, kad ji patvirtins atnaujintus jų gynybos planus, pranešė prezidentas Gitanas Nausėda. Lietuvos prezidentas viršūnių susitikimo rezultatus pavadino „ne gerais“, o „puikiais ir fantastiškais“, nes Turkija pritarė gynybos planams Baltijos šalims ir Lenkijai bei Aljansas parengė deklaraciją, kurioje „pirmą kartą gana aiškiai įvardinta Rusijos grėsmė“.

Automobilių taršos mokestis. Daug diskusijų ir politinį chaosą sukėlęs klausimas vėl grįžo į Seimo darbotvarkę: čia du komitetai negali nuspręsti, ar šis mokestis tenkina valstybę ir gyventojus, ar ne.

Būstas parlamentarams: užsienio šalių patirtis ir lietuviška praktika. Visuomenėje kylant vis daugiau nepasitenkinimo dėl Seimo viešbučio, parlamentarė Aušrinė Armonaitė pasiūlė privatizuoti pastatą ir taikyti užsienio šalių praktiką, kur jiems yra kompensuojama dalis mokesčio. Ką apie tai gali papasakoti užsienio naujienų redaktorė Živilė Račkauskaitė?

Kuriamas nacionalinis biobankas. Prof. Sonata Jarmalaitė pasakoja apie Lietuvoje kuriamą visų biologinių mėginių banką, kuris yra populiacinis ir patologinis bankas. Taip bandoma orientuotis į Europą ir standartizuotomis procedūromis kuriama mėginių rinkimo sistema. Sūkurusi tokią struktūrą Lietuva galės jungtis prie Europos biologinio banko.

Socialinių tinklų naujienos. Jas pristato Simona Vasiliauskaitė.

Ved. Guoda Pečiulytė.