Žinios. Artėjant šventėms, pasienyje su Baltarusija vėl nusidriekė automobilių eilės

NATO 70-metis: šventė ir ginčai. Baltijos šalių ir Lenkijos prezidentai prieš NATO lyderių susitikimą pasikalbėjo su Turkijos prezidentu dėl gynybos planų ir aljanso vadovas sako esąs tikras, kad nesutarimą pavyks išspręsti. 29 sąjungininkėms prie Londono minint aljanso 70-metį, Jungtinės Karalystės premjeras vadina NATO gigantišku solidarumo skydu, bet šventę temdo nesutarimai – ar grėsme laikyti Rusiją, kaip elgtis su Kinija, ir kas svarbiau – pinigai, skiriami gynybai, ar dėl bendro tikslo aukojamos karių gyvybės.

Pataisos dėl Seimo viešbučio. Laisvės partijos pirmininkė, parlamentarė Aušrinė Armonaitė registruoja Seimo statuto pataisą, naikinančią parlamentarų aprūpinimą gyvenamosiomis patalpomis. Taip būtų siekiama sutaupyti daugiau valstybės lėšų ir privatizuoti Seimo viešbutį.

Šiaulių benamiams neranda vietos. Šiauliuose jau daugiau kaip metus nerandama vietos, kur įkurti trumpalaikės nakvynės namus, kuriuose galėtų vienai nakčiai apsistoti apie pusšimtį benamių. Nors miesto valdžia rado net kelias patalpas – jose apgyvendinti benamių nepavyksta dėl žmonių pasipriešinimo – šiauliečiai tokios kaimynystės kratosi.

Ministrų ir pedagogų profsąjungos derybos. Premjeras ir švietimo ministras šiandien susitiks su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovu Andriumi Navicku dėl šio susivienijimo keliamų reikalavimų. Ši profesinė sąjunga liko vienintelė nepasirašiusi kolektyvinės sutarties su Vyriausybe. Ji teigia nesulaukianti Vyriausybės atsako į keliamas papildomas sąlygas ir neatmeta galimybės rengti streiką.

Sankcijos dėl uigūrų. Pekinas trečiadienį griežtai sukritikavo JAV Atstovų Rūmus, priėmusius įstatymo projektą dėl sankcijų kinų aukšto rango pareigūnams, susijusiems su griežtomis priemonėmis Sindziango regione Kinijos šiaurės vakaruose.

Artėjant šventėms – pasienyje su Baltarusija susidarė spūstys. Artėjant šventėms, pasienyje su Baltarusija vėl nusidriekė automobilių eilės. Daugiausia – Medininkų pasienio poste. Norintiems kirsti sieną krovininių automobilių vairuotojams gali tekti laukti iki pusantros paros. Vežėjai dėl prastovų skaičiuoja patiriamą žalą ir priekaištauja valdžiai dėl vis atidėliojamos Medininkų pasienio posto rekonstrukcijos. Susisiekimo ministras teigia, kad ji bus pradėta kitų metų pradžioje.

Vokietija išsiuntė rusų diplomatus. Vokietija trečiadienį paskelbė du Rusijos ambasadoje dirbusius diplomatus nepageidaujamais šalyje. Anot „Spiegel“ diplomatai šalį turi palikti per savaitę. Vokietija taip pat esą pasilieka teisę imtis kitų priemonių, jei Rusija nebendradarbiaus bylos tyrime.

Sportas. Orai.

Ved. E. Bučelytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau