Žinios. Šiauliuose jau daugiau kaip metus nerandama vietos, kur įkurti trumpalaikės nakvynės namus

Šiaulių benamiams neranda vietos. Šiauliuose jau daugiau kaip metus nerandama vietos, kur įkurti trumpalaikės nakvynės namus, kuriuose galėtų vienai nakčiai apsistoti apie pusšimtį benamių. Nors miesto valdžia rado net kelias patalpas – jose apgyvendinti benamių nepavyksta dėl žmonių pasipriešinimo – šiauliečiai tokios kaimynystės kratosi.

NATO 70-metis: šventė ir ginčai. Baltijos šalių ir Lenkijos prezidentai prieš NATO lyderių susitikimą pasikalbėjo su Turkijos prezidentu dėl gynybos planų ir aljanso vadovas sako esąs tikras, kad nesutarimą pavyks išspręsti. 29 sąjungininkėms prie Londono minint aljanso 70-metį, Jungtinės Karalystės premjeras vadina NATO gigantišku solidarumo skydu, bet šventę temdo nesutarimai – ar grėsme laikyti Rusiją, kaip elgtis su Kinija, ir kas svarbiau – pinigai, skiriami gynybai, ar dėl bendro tikslo aukojamos karių gyvybės.

Pataisos dėl Seimo viešbučio. Laisvės partijos pirmininkė, parlamentarė Aušrinė Armonaitė registruoja Seimo statuto pataisą, naikinančią parlamentarų aprūpinimą gyvenamosiomis patalpomis. Taip būtų siekiama sutaupyti daugiau valstybės lėšų ir privatizuoti Seimo viešbutį.

Ugdymo įstaigų reitingai. Vėl skelbiamas geriausių mokyklų ir savivaldybių reitingas pagal mokymosi rezultatus. Geriausius brandos egzaminų rezultatus demonstruoja Kauno, Vilniaus, Palangos, Kaišiadorių ir Klaipėdos moksleiviai, pernai antras buvęs Kaunas šiemet aplenkė Vilnių. Lietuvių ir anglų kalbos bei matematikos dalykuose stipriausiai paruošiami Vilniaus licėjaus ugdytiniai. Prasčiausiai įvertintos Skuodo rajono bei Neringos savivaldybės – pastaroji ir pernai buvo paskutinėje vietoje. Moksleivių pasiekimai skirtingose įstaigose skiriasi 5-7 kartais.

D. Trumpo apkaltos tyrimo ataskaita. JAV Atstovų rūmai paskelbė prezidento apkaltos tyrimo ataskaitą. 300 puslapių dokumente konstatuojama, kad Donaldas Trumpas pats asmeniškai arba veikdamas per kitus asmenis siekė užsitikrinti Ukrainos pagalbą, kad būtų perrinktas 2020-ųjų prezidento rinkimuose.

Incidentas Kaune. Nekasdienis eismo įvykis Kaune – iš vilkiko išbyrėjo šimtai alaus butelių. Incidentas įvyko Minkovskių gatvėje, vilkikui sukant sankryžoje. Kauno policijos atstovų teigimu, vairuotojas buvo blaivus. Manoma, kad dalis alaus dėžių buvo blogai pritvirtintos. Šiuo metu duženos renkamos, čia budi policijos pareigūnai, eismas nesutriko.

Kelionė senuoju geležinkeliu. Italijos Abrucų regione buvo nutarta neskubėti naikinti keturias senąsias geležinkelio linijas. Kelerius metus veikia turistams skirtas istorinis maršrutas. Norinčių jais keliauti netrūksta, bet ypač pagausėja artėjant šventėms, kai galima aplankyti ne tik istorines vietas, bet ir Kalėdų muges.

Sportas. Orai.

Ved. E. Bučelytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau