Žinios. Baltijos šalių ir Lenkijos prezidentai pasikalbėjo su Turkijos vadovu dėl gynybos planų

NATO 70-metis: šventė ir ginčai. Baltijos šalių ir Lenkijos prezidentai prieš NATO lyderių susitikimą pasikalbėjo su Turkijos prezidentu dėl gynybos planų ir aljanso vadovas sako esąs tikras, kad nesutarimą pavyks išspręsti. 29 sąjungininkėms prie Londono minint aljanso 70-metį, Jungtinės Karalystės premjeras vadina NATO gigantišku solidarumo skydu, bet šventę temdo nesutarimai – ar grėsme laikyti Rusiją, kaip elgtis su Kinija, ir kas svarbiau – pinigai, skiriami gynybai, ar dėl bendro tikslo aukojamos karių gyvybės.

Pataisos dėl Seimo viešbučio. Laisvės partijos pirmininkė, parlamentarė Aušrinė Armonaitė registruoja Seimo statuto pataisą, naikinančią parlamentarų aprūpinimą gyvenamosiomis patalpomis. Taip būtų siekiama sutaupyti daugiau valstybės lėšų ir privatizuoti Seimo viešbutį.

Mokytojų derybos su Vyriausybe tęsiasi. Pernai švietimo ministerijoje streikavusi švietimo darbuotojų profesinė sąjunga neatmeta galimybės kitąmet streikuoti. Susivienijimo vadovas Andrius Navickas susitiko su premjeru ir švietimo ministru. Šios mokytojų profesinės sąjungos netenkina Vyriausybės siūlymai, todėl ji liko vienintelė nepasirašiusi kolektyvinės sutarties.

Mokinių pasiekimų reitingai. Vėl skelbiamas geriausių mokyklų ir savivaldybių reitingas pagal mokymosi rezultatus. Geriausius brandos egzaminų rezultatus demonstruoja Kauno, Vilniaus, Palangos, Kaišiadorių ir Klaipėdos moksleiviai, pernai antras buvęs Kaunas šiemet aplenkė Vilnių. Lietuvių ir anglų kalbos bei matematikos dalykuose stipriausiai paruošiami Vilniaus licėjaus ugdytiniai. Prasčiausiai įvertintos Skuodo rajono bei Neringos savivaldybės – pastaroji ir pernai buvo paskutinėje vietoje. Moksleivių pasiekimai skirtingose įstaigose skiriasi 5-7 kartais.

D. Trumpo apkaltos tyrimo ataskaita. JAV Atstovų rūmai paskelbė prezidento apkaltos tyrimo ataskaitą. 300 puslapių dokumente konstatuojama, kad Donaldas Trumpas pats asmeniškai arba veikdamas per kitus asmenis siekė užsitikrinti Ukrainos pagalbą, kad būtų perrinktas 2020-ųjų prezidento rinkimuose.

JAV sankcijos Kinijai dėl uigūrų. Jungtinių Valstijų Atstovų Rūmai beveik vienbalsiai priėmė sankcijų įstatymą atskiriems Kinijos komunistų partijos pareigūnams dėl žiauraus elgesio su uigūrais Sindziango regione. Sankcijos taikomos už uigūrų kankinimą, priverstinį kalinimą, priekabiavimą ir bus skirtos atskiriems asmenims, kurie prisideda prie šių nusikaltimų, tarp jų ir Sindziango regiono administracijos vadovui.

Antarktidos gyventojai. Į Antarktidą ledlaužiais atplaukusi Kinijos tyrėjų ekspedicija užfiksavo įspūdingų gamtos vaizdų ir šio, šalčiausio, labiausiai vėjuoto ir bene mažiausiai ištyrinėto žemyno pakrantės gyventojus – pingvinus, vadinamus Adelės pingvinais. Jie taip pavadinti šią pingvinų rūšį atradusio prancūzų mokslininko žmonos garbei.

Sportas. Orai.

Ved. E. Bučelytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau