Ryto allegro. Ką apie premjerą Saulių Skvernelį atskleidžia knyga „Kabinetas 339“?

„Prospekto“ galerijoje Vilniuje atidaryta Algio Griškevičiaus paroda „Jų apeigos“. Dailininkas su nemaža doze ironijos pasakoja apie mūsų santykį su kitokiu. Kultūros temų spaudoje apžvalga. LRT kviečia muzikos pasaulio atstovus ir vaizdo klipų kūrėjus varžytis dėl 2019 metų geriausiųjų titulo konkurse KLIPVID. Pokalbis su praėjusių metų geriausio vaizdo klipo (grupės „Garbanotas“ dainai „Liūdnos akys“) režisieriumi Titu Sūdžiumi apie šiuolaikinę Lietuvos muzikinių klipų sceną.

Naujojoje monografijoje „Maironio balsai: kūryba, veikla atmintis“ atskleidžiami nauji faktai apie poetą. Ar žinojote, kad Maironis neigiamai žiūrėjo į revoliucijas? Jis tikėjo, jog geriausia valstybės valdymo forma yra absoliutinė monarchija.

„15min“ Tyrimų skyriaus žurnalistai Birutė Davidonytė ir Dovydas Pancerovas pristato knygą „Kabinetas 339“. Tai – dar retai aptinkamo žanro knyga lietuvių literatūroje, ne tik atskleidžianti paprastai nematomus ryšius tarp aukštus postus užimančių valstybės pareigūnų, bet ir leidžianti skaitytojui susipažinti su žurnalistų darbu. Apie knygą ir apie tiriamosios žurnalistikos padėtį ir reikšmę Lietuvoje pasikalbėsime su knygos autoriais.

Gruodžio 7 d., 20 val., portalas LRT.lt tiesiogiai iš Berlyno pirmą kartą transliuos Europos kino apdovanojimų ceremoniją. Kuo šie apdovanojimai svarbūs, pasakoja kino kritikė, festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė. Klasikos enciklopedija. Kultūros renginiai. Ved. Birutė Rutkauskaitė.