Labas rytas, Lietuva II d. „Globalios Lietuvos apdovanojimai“ – sugrįžusiems ir dirbantiems dėl Lietuvos gerovės

Antroji „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda nuo pokalbio apie „Globalios Lietuvos apdovanojiusi“. Studijoje – apdovanojimų komisijos narys dr. Ainius Lašas bei „Global Lithuanian Leaders“ vadovė Aušra Kukelkaitė. Jau septintąjį kartą puoselėjant tradiciją pagerbti sėkmingus tarptautinius lietuvius bus įvertinti ir apdovanoti su Lietuva susiję verslo, kultūros bei mokslo profesionalai, savo darbu, žiniomis ir talentu atveriantys Lietuvai pasaulines perspektyvas.

Po pokalbio nukeliausime į Baltuosius Rūmus, kuriuos kalėdiškai papuošė Melania Trump. Tai trečiosios Kalėdos, kai rūmų puošmenomis rūpinasi prezidento D. Trumpo žmona. Šiemet JAV pirmoji ponia tradicinės.

Po Baltųjų Rūmų – kelionė į kaligrafijos pasaulį. Kaligrafija – dailaus rašymo menas, siekiantis tūkstančius metų. Šį rytą kolegos kviečia į susitikimą su kūrėju, kuriam kaligrafija jau tapo ir gyvenimo būdu. Ir nors pats to nė kiek nesureikšmina, būtent Lino Spurgos rankomis rašytus laiškus galima išvysti viename neseniai pasirodžiusiame, daug dėmesio susilaukusiame seriale. Plačiau – Audros Avižiūtės reportaže.

Rytas su muzika. „Labas rytas, Lietuva“ studijoje – dainininkė Solange Arzu su grupe. Per metus suburusi grupę ir išleidusi albumą, S. Arzu pardėjo ruoštis koncertinį turą. Anot dainininkės, nors albumas reikalavo daug jėgų ir laiko, dėl meilės ir aistros muzikai ji nejuto, kad dirbo.

Rubrikoje „Kalėdos!“ – ekologiškų Kalėdų dekoracijų gamyba. Ekologija svarbi ne tik rūšiuojant šiukšles, bet ir nišinėse srityse. Pavyzdžiui, gaminant kalėdines dekoracijas. Floristė Simonas Vaškytė paaiškina ekologiškų papuošalų privalumus bei detaliai pademonstruoja, kaip juos pagaminti namų sąlygomis.

Dar viena spaudos apžvalga.

Ved. J. Vitkauskė