Labas rytas, Lietuva I d. Asmeninių finansų balansas šventiniu laikotarpiu: kaip elgtis, kad didžiausios šventės netaptų nepakeliamų išlaidų mėnesiu

Gruodžio 4-ji, trečiadienis. „Labas rytas, Lietuva“ kaip ir kiekvieną rytą pradeda dieną įdomiais reportažais ir naudingais pokalbiais. Studijoje su Jovita Vitkauske – Modestas Čimbaras bei Ignas Andriuškevičius. Kartu jie trumpai aptaria aktualijas bei šios dienos naujienas iš spaudos ir portalų.

Iškart po spaudos apžvalgos – pasakojimas apie kaligrafiją. Kaligrafija – dailaus rašymo menas, siekiantis tūkstančius metų. Šį rytą kolegos kviečia į susitikimą su kūrėju, kuriam kaligrafija jau tapo ir gyvenimo būdu. Ir nors pats to nė kiek nesureikšmina, būtent Lino Spurgos rankomis rašytus laiškus galima išvysti viename neseniai pasirodžiusiame, daug dėmesio susilaukusiame seriale. Plačiau – Audros Avižiūtės reportaže.

Rubrikoje „Kalėdos!“ – ekologiškų Kalėdų dekoracijų gamyba. Ekologija svarbi ne tik rūšiuojant šiukšles, bet ir nišinėse srityse. Pavyzdžiui, gaminant kalėdines dekoracijas. Floristė Simonas Vaškytė paaiškina ekologiškų papuošalų privalumus bei detaliai pademonstruoja, kaip juos pagaminti namų sąlygomis.

Knygų naujienos. Kviečiame atrasti geriausiai gruodžio mėnesiui tinkančias knygas, kurias atrinko literatūros kritikė Jūratė Čerškutė. Pirmoji – vieno gariausių XX a. kino kūrėjų Ingmaro Bergmano knyga, sudaryta iš trijų skirtingų pasakojimų. Kita knyga – Nobelio premijos laureato Johno Maxwello Coetzee romanas „Elizabieta Kostelo“.

Po knygų naujienų – pokalbis apie asmeninių finansų balansą per šventes. „Labas rytas, Lietuva“ studijoje – VGTU docentė dr. Kamilė Taujanskaitė. Ekonomistai yra paskaičiavę, kad šventiniu laikotarpiu mes išleidžiame dažniausiai net trečdaliu daugiau negu įprastą, paprastą mėnesį. Tačiau, anot pašnekovės, toks elgesys yra normalus, nes kalėdinis laikotarpis – ypatingas. K. Taujanskaitės teigimu, tyrimai rodo, kad Lietuva nėra išskirtinė šalis šiuo aspektu – daugelyje šalių pastebima, kad būtent gruodžio mėnesį namų ūkio išlaidos padidėja. Tačiau ekspertė pastebi, kad svarbiausi kriterijai yra ne kaina ir ne dovanų kiekis, o dėmesys artimiesiems.

LRT tęsia pasakojimą apie 1990-ųjų Kovo 11-osios Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarus. Šį kartą – Eugenijus Gentvilas. Eugenijus Gentvilas buvo vienas jauniausių tuomečių deputatų. Jis sako, kad Nepriklausomybės atkūrimas – tai ne tik emocijos, bet ir atsakomybė dėl rytojaus. Šiandien signataras pasigenda santarvės tarp politinės ir pilietinės bendruomenių.

Dar viena spaudos apžvalga, kurioje dvi LRT.LT publikacijos: „Režisierius Sencovas už išlaisvinimą dėkoja prezidentui Zelenskiui, bet klaidų jam neatleis“ bei „Eugenijus Gentvilas: dėjau viltis, kad prezidentas supurtys Seimo valdančiąją daugumą“.

Ved. J. Vitkauskė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau