Kultūros diena. Tapytojas, sutemus teptuką keičiantis į objektyvą: Algis Griškevičius pristato naujausią fotografijų knygą

Šiandien, Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną, Vilniuje vyko neįgaliųjų teatrų festivalis – konkursas ,,Begasas“. Jo organizatorė, kompozitorė Snieguolė Dikčiūtė teigia, kad prieš 15 metų į neįgaliųjų teatro pasirodymą viešoje scenoje, „Sostinės dienose“, žmonės reagavo priešiškai. O šiandien kitokių žmonių teatras turi savo gerbėjus, kurie kasmet laukia naujų „Begaso“ projektų.

O štai keliauti per koncertų sales, pasiklausyti jaunų talentingų atlikėjų kviečia prasidėjęs muzikos konkursas „Kaunas Sonorum“. Daugiau kaip pusę tūkstančio dalyvių subūrusiame renginyje išgirsite įvairių atlikėjų ir instrumentų atliekamą klasikinę muziką.

Dar viena džiugi žinia. Algis Griškevičius – tapytojas, fotografas, skulptorius – sako, kad atėjus tamsiam paros metui tapybą jis deda į šalį ir didžiąją laiko dalį skiria skulptūrai bei fotografijai. Žinomas menininkas, kurio darbų yra įsigijusi ne viena pasaulio galerija, šį vakarą Lietuvos publikai pristato naujausių fotografijų knygą ir parodą „Jų apeigos“.

Taip pat laidoje – pokalbis su Agne Jokše, kuriai atiteko „JCDecaux premija 2019“. Pašnekesys – apie laimėjimą ir jį atnešusį parodoje pristatytą darbą.

Pabaigai – tradicinė žinia iš užsienio. Abu Dabyje veikia Luvro filialas, Jungtiniai Arabų Emyratai stebina ir senosios kultūros paveldu bei naujausiais pasiekimais. Tai įspūdingų statinių ir naftos kraštas, kurio gyventojams seniai nereikia verstis senuoju verslu – perlų gaudymu. Tačiau tradiciją būtina išsaugoti, tad garsios anksčiau perlus gaudžiusios šeimos palikuonys vis dar nardo ir traukia perlus iš jūros dugno – savo malonumui ir turistų džiaugsmui.

Ved. Julijus Grickevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau