LRT RADIJO žinios. Lietuvos ambasada tiria incidentą Kopenhagoje: danų darbininkai statybvietėje užpuolė kolegas iš Lietuvos

LRT RADIJAS

2019.12.03 12:00

Valstiečių ir žaliųjų lyderis sako, kad pensijos bei vaiko pinigai bus didinami jau nuo sausio, o ne nuo metų vidurio, kaip siūlo Vyriausybė. Kitais metais žemdirbių naudojamo dyzelino tona pabrangs 4 eurais, benzino tona – 32 eurais, o automobiliams naudojamo dyzelinio kuro tona – 25 eurais. Finansų ministras atmeta kai kurių politikų kritiką, kad valdančiųjų veiksmai, svarstant kitų metų valstybės biudžetą, primena 2007 metus, kai, artėjant Seimo rinkimams ir krizei, smarkiai buvo didinamos išlaidos.

Tyrimas rodo, kad Lietuvos 15-mečių mokymosi rezultatai, nors ir nežymiai, gerėja. Lietuvos ambasada aiškinasi situaciją dėl incidento Kopenhagoje, kur, pasak vietos žiniasklaidos, danų darbininkai statybvietėje užpuolė kolegas iš Lietuvos. NATO vadovas sako, kad Aljansas reaguotų į bet kokią ataką prieš Lenkiją ar Baltijos šalis. Prancūzijos finansų ministras pareiškė, kad Paryžius žada tvirtą atsaką, jeigu Jungtinės Valstijos įves šimtaprocentinius tarifus prancūziškoms prekėms.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, draudžiantį prekiauti išmaniaisiais įrenginiais be rusiškos programinės įrangos. Susisiekimo ministerija primena, kad vairuotojai, vėluojantys pasikeisti padangas į žiemines ir patekę į eismo įvykį, gali negauti draudimo išmokos. Pasibaigus LRT „Metų apdovanojimų“ nominantų siūlymams, organizatoriai skaičiuoja beveik pusantro tūkstančio kandidatų apdovanojimams laimėti.

Sportas. Orai. Ved. Edvardas Kubilius ir Angelė Daugininkaitienė.