Žinios. Seimas šiandien spręs, ar padidinti Sodros mokesčius asmenims, kurių metinės pajamos viršija 55 tūkst. eur.

„Sodros“ mokesčiai dirbantiems individualiai. Seimas šiandien spręs, ar padidinti Sodros mokesčius asmenims, kurių metinės pajamos viršija 55 tūkst. eurų. Vyriausybė pakartotinai siūlo dirbantiems savarankiškai socialinio draudimo įmokų lubas padidinti iki 60 šalies vidutinių darbo užmokesčių. Dabar jie „Sodrai“ moka nuo sumos, kuri prilygsta 43 vidutiniams mėnesio darbo užmokesčiams. Vyriausybė Seimui ir anksčiau siūlė padidinti „Sodros“ įmokų lubas iki 60 vidutinių darbo užmokesčių. Tačiau Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė, kad ūkininkai, individualių įmonių savininkai mokėtų daugiau įmokų „Sodrai“.

NATO viršūnių susitikimas. Londone šiandien prasidės NATO viršūnių susitikimas, skirtas aljanso 70-mečiui. Į jį renkasi 29 valstybių lyderiai, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda vakar atvyko į Londoną. NATO paskelbė, kad sutartus 2 proc. BVP gynybai skiria devynios šalys, įskaitant Lietuvą. Šių šalių lyderius Amerikos prezidentas rytoj kviečia atskirų pietų. Tačiau kritikai sako, kad tokie grupės šalių susitikimai skaldo aljanso vienybę. Anksčiau tikėtasi, kad aljanso įkūrimo 70-metis bus paminėtas šventiškai, bet jubiliejaus iškilmes temdo ginčai – tarp Turkijos ir kitų sąjungininkių, Prancūzijos prezidento pareiškimai ne tik apie NATO „smegenų mirtį“, bet ir apie geresnių santykių su Rusija būtinybę.

Spektaklio dailininkė – karalienė. Kopenhagoje, Tivolio teatre, įvykusią premjerą galima vadinti karališka. Naujai baleto pagal Hanso Cristiano Anderseno pasaką „Sniego karalienė“ versijai kostiumus ir dekoracijas sukūrė jos didenybė – Danijos karalienė Margareta II.

Kalėdos Baltosiuose rūmuose. Amerikos pirmoji ponia Melania Trump parodė, kaip atrodo kalėdinės Baltųjų rūmų šventinės puošmenos ir apšvietimas. Savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ ji paskelbė vaizdo įrašą, kuriama matyti, kaip Amerikos prezidento žmona deda paskutiniUs šventinio interjero akcentus ir džiaugiasi galėdama pasidalinti patriotiška ekspozicija. Pasak pirmosios ponios, Baltuosiuose rūmuose tvyro „Amerikos dvasia“.