Labas rytas, Lietuva II d. X tarptautinis neįgaliųjų teatrų festivalis „Begasas“ – ko jame tikėtis šiais metais bei kaip šis renginys gimė?

Skraido ne tik arkliai, bet ir begemotai. Gruodžio 3-ioji – Tarptautinė neįgaliųjų diena, tad ir pirmasis antrosios šiandienos LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalies pokalbis dedikuotas būtent jai. Šiandien vyksta X tarptautinis neįgaliųjų teatrų festivalis „Begasas“ – pabendraukime su jo meno vadove Snieguole Dikčiūte, kuri atskleis, ką reiškia mistiškas renginio pavadinimas. Pastarasis – neveltui panašus į skrajojančio arklio, pegaso, pavadinimą.

Berlyno zoologijos sodo pandutės laikosi puikiai. Laikykitės – didžiųjų pandų mažyliams atsispirti išties sunku. Berlyno zoologijos sodo pandų dvynės laikosi puikiai. Rugsėjį gimusios mažylės šiuo metu sveria po 5 kilogramus. Įprastai didžiosios pandos augina vieną mažylį, tad mamai Meng Meng jaunikles padeda prižiūrėti būrys zoologijos sodo darbuotojų. Pagal susitarimą su Kinija, paaugusios pandos bus išsiųstos į Kiniją.

Senos skiautės – dailūs tautiniai kostiumai. Toliau laidoje – kvietimas pasidairyti po Lietuvos nacionalinio muziejaus Etninės kultūros skyriaus tekstilės atkūrimo dirbtuves. Ten iš senų skiaučių atkūriami dailiausi tautinio kostiumo elementai. Atkūrimo procesu domėjosi kolegos, pasižvalgykite.

Pasiklausykime Vytauto Šiškausko! O jei dar nepabudote, tą padaryti puikiai pagelbės muzika. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje – gyvas dainininko V. Šiškausko pasirodymas, po kurio dainos „Ačiū Tau“ – ir trumpas pokalbis su atlikėju. Už ką ir kam savo kūrinyje dėkoja muzikantas? Panašu, kad visiems – Žemei, mamai, tėčiui ir, žinoma, savo klausytojams.

Rubrikoje „Kalėdos!“ – kalėdinio namų kvapo gamyba. Anokia paslaptis, kad sparčiai artėja bene gražiausios metų šventės. Joms ruoškimės su nauja rubrika „Kalėdos!“ Kad namai kvepėtų jaukiai ir gardžiai – šiandien specialioje skiltyje siūlome kalėdinio namų kvapo receptą. Juo dalinasi natūralios kosmetikos ir parfumerijos kūrėja Rūta Špakauskienė. Reikės ne tiek jau ir daug, tik kelių rūšių eterinio aliejaus: kardamonų, apelsinų, gvazdikėlių pumpurų ir kininių cinamonų.

Bulvių atkeliavimo į Europą gimtadienis. Tęskime pasakojimus su žvilgsniu į praeitį ir šiek tiek istorijos. Sukaktis – prieš 433 m. iš Amerikos į Angliją atvežtos bulvės. Dar inkų civilizacija augino apie 200 veislių bulvių. Jos Pietų Amerikoje kultūra tapo prieš keletą tūkstančių metų. Laukinės arba savaiminės bulvės auga Pietų Amerikos Andų kalnuose. Nuo senų laikų jos vietinių gyventojų indėnų yra auginamos Čilėje, Ekvadore, Kolumbijoje, Bolivijoje, Peru, Argentinoje. O kaip klostėsi bulvių kelionė Lietuvoje?

Laidos pabaigoje – tradicinė trumpa spaudos apžvalga. Šįkart ji – su Pauliumi Šironu.

Laidą veda Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau