Žinios. Pirmasis naujos Europos Komisijos posėdis: šiandien pirmininko postas oficialiai bus perduotas Ursulai von der Leyen

Akcizai alkoholiui, tabakui ir degalams. Seimas galutinai balsuos dėl akcizų didinimo alkoholiui, kaitinamosios cigaretėms ir degalams. Finansų ministerija prognozuoja, kad pusė litro stipraus gėrimo vidutiniškai galėtų pabrangti apie 45 centus. Štai benzino kaina dėl pakilusių akcizų galėtų padidėti apie keturis centus už litrą. Kaitinamųjų cigarečių akcizą didinti siūloma 65 proc., todėl 20 vienetų jo produktų pabrangtų 33 centais. Žemdirbių dyzelino akcizas nuo sausio didėtų maždaug 7 proc. Seimas akcizus žemės ūkyje naudojamam dyzeliniam kurui didina mažiau, nei siūlė Vyriausybė ir prezidentas. Žemės ūkio ministerija žada 15 proc. sumažinti žemdirbiams skirto pigesnio dyzelino normas, jeigu akcizas bus padidintas simboliškai. Itin taršiam šildymui skirtam dyzelinui ketinama palikti dabartinį šio kuro akcizą.

Milijonai atleistiems darbuotojams. Ilgai dirbę, bet atleisti žmonės išmokas jau porą metų gali gauti iš valstybės. Tam yra specialus fondas, kurį įmokomis pildo darbdaviai. Bet susidarė paradoksali situacija: fonde prisikaupė tiek pinigų, kad jų, politikai skaičiuoja, užtektų turbūt dešimčiai metų. Profsąjungų teigimu, pinigai lieka nepanaudojami, nes daugybė žmonių išeiti iš darbo priverčiami savo noru, o išmoka priklauso tik atleistiems.

Pirmas naujos Europos Komisijos posėdis. Jean-Claude Juncker šiandien Europos Komisijos pirmininko postą oficialiai perduos Ursulai von der Leyen. Jos vadovaujamą Europos Komisiją triuškinama dauguma balsų praėjusią savaitę patvirtino Europos parlamentas. Ursula von der Leyenteigia subūrusi puikią Europos komandą, kur beveik užtikrinta lyčių lygybė: iš 27 eurokomisarų – 12 moterų.

Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencija. Madride vykstančioje Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje Jungtinių tautų vadovas António Guterresas ragina šalių lyderius nepasiduoti kovoje su klimato kaita ir patiems imtis iniciatyvų. Forume pažadėjo dalyvauti apie 50 pasaulio šalių ir Vyriausybių lyderių. Per dvi savaites truksiantį renginį bus diskutuojama, kaip šalims sekasi vykdyti Paryžiaus klimato kaitos susitarimo įsipareigojimus. Kol kas mokslininkų prognozės – niūrios.

Orai. Sportas.