Žinios. Nuosprendis sirgaliams – Seimas balsuos, ar taisykles pažeidusiems sporto gerbėjams užverti duris į renginius Lietuvoje ir užsienyje

Sankcijos prasižengusiems sirgaliams. Seimas balsuos dėl pataisos, kuri taisykles pažeidusiems sporto sirgaliams galėtų užverti duris į renginius ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodeksas numato galimybę uždrausti lankytis visuose, viešosiose vietose vykstančiuose, arba tam tikros rūšies – politiniuose, kultūriniuose, sporto, renginiuose Lietuvoje. Siūloma, kad pakeitimai įsigaliotų nuo 2021 metų. Draudimų atvykti į sporto renginius yra sulaukę Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ krepšinio komandų fanai, taip pat Alytaus „Dainavos“ futbolo komandos gerbėjai.

NATO jubiliejinis susitikimas nešventiškas. Londone šiandien prasidės NATO viršūnių susitikimas, skirtas Aljanso 70-mečiui. Anksčiau tikėtasi, kad Aljanso įkūrimo 70-metis bus paminėtas šventiškai, bet jubiliejaus iškilmes temdo ginčai: tarp Turkijos ir kitų sąjungininkių, Prancūzijos prezidento pareiškimai ne tik apie NATO „smegenų mirtį“, bet ir apie geresnių santykių su Rusija būtinybę.

Neįgaliųjų teatrų festivalis-konkursas „Begasas“. Šiandien minima Tarptautinė neįgalių žmonių diena. Vilniuje vyks neįgaliųjų teatrų festivalis-konkursas „Begasas“. Tai jau dešimtus metus vykstantis festivalis, kuriame pristatoma mažiau galimybių turinčių žmonių kūryba scenoje. Išvakarėse sostinės Šventųjų Jonų bažnyčioje vakaras buvo skirtas Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatės Snieguolės Dikčiūtės veiklai. Kompozitorė yra ir šiandien vyksiančio festivalio „Begasas“ meno vadovė. Jos teigimu, meninė veikla mažina neįgalių žmonių socialinę atskirtį ir daro įtaką teigiamiems visuomenės pokyčiams.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau