Labas rytas, Lietuva I d. Daugiau nei 20 šventinių maršrutų: nupenėta žąsis vaišių stalui Pagėgiuose ir senoviniai kruasanai Plateliuose

visą Lietuvą apimančios kelionės

Gruodžio 3-oji, antradienis. „Labas rytas, Lietuva“ kaip ir kiekvieną rytą pradeda dieną įdomiais reportažais ir naudingais pokalbiais. Studijoje su Ugne Sipare – Paulius Šironas bei Ignas Andriuškevičius. Kartu jie trumpai aptaria aktualijas bei šios dienos naujienas iš spaudos bei portalų. Joje – publikacija iš LRT.LT portalo: „Užsienio ekspertas – apie teigiamą emigracijos pusę ir neišnaudotas Lietuvos galimybes

Kiek vėliau – pasakojimas apie Lietuvos nacionalinio muziejaus Etninės kultūros skyriaus tekstilės atkūrimo dirbtuves. Ten iš senų skiaučių atkuriami dailiausi tautinio kostiumo elementai. Lietuvos nacionalinis muziejaus Etninės kultūros skyriuje įsteigtos Tekstilės atkūrimo dirbtuvės. Močiučių skryniose ir sodybų palėpėse išlikusios atraižos ar tautinio kostiumo detalės tapo nepamainomu žinių šaltiniu meistrėms. Atkūrimo procesu domėjosi žurnalistas Nerijus Gublinas.

Rubrikoje „Kalėdos!“ – kalėdinio namų kvapo gamyba. Anokia paslaptis, kad sparčiai artėja bene gražiausios metų šventės. Joms ruoškimės su nauja rubrika „Kalėdos!“ Kad namai kvepėtų jaukiai ir gardžiai – šiandien specialioje skiltyje siūlome kalėdinio namų kvapo receptą. Juo dalinasi natūralios kosmetikos ir parfumerijos kūrėja Rūta Špakauskienė. Reikės ne tiek jau ir daug, tik kelių rūšių eterinio aliejaus: kardamonų, apelsinų, gvazdikėlių pumpurų ir kininių cinamonų.

Tačiau žiema turi ne tik daug privalumų, bet ir trūkumų. Vienas jų – nesaugus eismas. „Labas rytas, Lietuva“ eteryje – pokalbis su ortopedijos traumatologu Viačeslavu Zankinu. Su U. Sipare jie aptars, dėl kokių priežasčių žiemos laikotarpiu tiek daug traumų bei kaip jų išvengti. Tokiu laikotarpiu, anot pašnekovo, dažniausiai pasitaiko rankų bei kojų lūžiai.

Toliau – dar vienas pokalbis, bet šįkart jau apie žiemos privalumus. Kalėdiniu laikotarpiu keliauti gali būti ypač smagu ir įdomu. Apie šventinius maršrutus Lietuvoje – pokalbis su „Keliauk Lietuvoje“ turinio projektų vadove Gerda Butkuviene. G. Butkuvienė pasakoja, kad jų komanda išrinko 24 įdomiausius projektus visoje Lietuvoje, į kuriuos turėtų nukeliauti žmonės, ieškantys ypatingos šventinės dvasios. Plačiau – „Labas rytas, Lietuva“ pokalbyje.

LRT tęsia pasakojimą apie 1990-ųjų Kovo 11-osios Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarus. Šį kartą – signataras Algirdas Endriukaitis. Anot jo, laisvė neturi poilsio dienų ir atostogų. Signataras džiaugiasi, kad Lietuva jau žinoma pasaulyje, tačiau yra įsitikinęs, jog vidaus politika nutolo nuo Sąjūdžio idėjų. Taip pat A. Endriukaitis sako, kad šiuo metu politikoje per didelė verslo koncentracija, kuri trukdo priimti konceptualius, valstybei svarbiausius sprendimus. Anot signataro, tai – kelia pavojų mūsų suverenumui.

Dar viena spaudos apžvalga su Pauliumi Šironu.

Ved. I. Siparė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau